Dnešek a jiné dny

30. května 2017 v 22:11 | Mardom |  Z mých myšlenek
Někdy je zvláštní pozorovat, jak v průběhu let se některé věci usadí. Třeba já se chovám jako medvěd. V létě jsem akční a v zimě je má aktivita menší. Většinu let (co si tak vzpomínám, začalo to určitě nejpozději ve 20-25 letech) ožívám v dubnu a pomalu upadám do spánku na přelomu září a října. Respektive dá se to určit i podle změny času. Letní čas aktivní, zimní čas pasivní.

Ale zajimavější pro mě je zjištění, že nejlépe se mi uklízí v úterý. V pondělí jsem mrtvá z víkendu (který je většinou naplněn nějakou činností), v úterý mám nejvíc elánu, ve středu a ve čtvrtek je to jak kdy, občas něco udělám, občas odpočívám a v pátek se většinou chystám na následný víkend. A pokud děti dovolí (a mé uklízení zase zdárně nerozhážou), tak jsem na konci dne i spokojená.

Sice jsou to kapky, ale postupem času se mi daří dát to tu aspoň trošku do pořádku. Nejde o běžný úklid, ale i takové strategické věci, jako kde co bude uložené. Člověku by se mohlo zdát, že to přeci jednou vymyslí a pak to funguje, ale s dětmi je to potřeba dělat na etapy. Protože občas je potřeba dát něco výš (aby dítě nedosáhlo), občas níž (aby se mohlo obsloužit samo), občas něco přikoupit a přestavět (dětská postýlka, vanička, deka), aby to pak zase po určité době zavázelo. Ale uvědomila jsem si, že musím občas dělat i věci, co počkají, ale dělat chci, protože když to budu odkládat do budoucna, tak je neudělám nikdy. Protože pořád budou věci důležitější. Takže na dnešek a jeho prožívání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama