Červenec 2011

Rozloučení

11. července 2011 v 11:07 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Pokud ještě neumřeli, tak tam žijí dodnes - den třicátý - 30. 4. 2011.
Fandom: Aldorma

Poznámka: jsem ráda, že jsem tu celou dobu s Vámi mohla být. Ačkoliv ne vždycky jsem byla se svými výtvory spokojená, přeci jenom jsem ráda, že jsem pokaždé něco napsala, i když to bylo třeba jenom BJB. Děkuji Eillen, Rebelce, Iswidě, Ilwin a Bilkis za informaci o DMD a za podporu. Dnešní téma bylo nejhorší a nejlepší zároveň (hezké téma, málo času). Žení se mi brácha - tak píšu na poslední chvíli. Ať Všem to psaní vydrží.
...

Byl to můj poslední den v Aldormě. Byla jsem smutná, i když jsem se těšila domů. Tyhle dva roky, které jsem tu prožila, se mnou nebude moct nikdo prožívat. Těžko někomu vysvětlím, že jsem o dva roky zkušenosti bohatší, když v jejich životech neuplyne jediný den. Tomuto se říká hořkosladký pocit.

Nevěděla jsem, co říct, jak se chovat. Ostatní, co tuto zemi navštívili, zmizeli nečekaně, najednou. Já měla možnost se rozloučit. Bolelo to, nemohla jsem jen tak přijít na návštěvu a zeptat se jak se mají. Mohla jsem doufat, že pokud ještě neumřeli, tak tam žijí dodnes. Jako v pohádce.

Koupání

9. července 2011 v 14:20 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Skrz naskrz - den devětadvacátý - 29. 4. 2011.
Fandom: Aldorma

Dalšími zvířaty, se kterými jsem se tady seznámila, byli psi. Občas, když jsem se vydala na osamělou procházku, přidali se ke mně, jako by se jinak po většinu času nudili.

Zase jsem šla k mému oblíbenému jezírku, venku bylo hezky a voda byla příjemně teplá. Nebyl problém se vykoupat, ačkoliv jsem neměla plavky, protože v okolí nikdo nebyl.

Pes, který se mnou šel, byl nejspíš příbuzný retrívra, neboť mé házení žabkami vzal jako pobídku k aportu. Dřepěla jsem blízko okraje, takže jsem jeho skokem byla mokrá skrz naskrz, stejně jako bych se koupala v oblečení.

Náladu mi to opravdu nezkazilo.

Hluboko v myšlenkách

7. července 2011 v 7:07 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Koule - bonus č. 8 - 28. - 29. 4. 2011. Dada drabble.
Fandom: Aldorma

Včera, zítra bylo krásně. Noc a den, den a noc. Stále dokola. Být sám mezi lidmi, koule mezi krychlemi, s bolestí i něhou nočních skřeků.

Toužit, spát, řítit se obrovskou rychlostí napříč vesmírem. A proklínat draky, změnu života, se zapadajícím sluncem nahluchlý svět.

Rozkvět myšlenek, tak plíživě smutných, plných touhy, vize nových světů, tak tajemně plujících všude okolo.
Mít rád, smrt všude, každým okamžikem explodující a přitom omamná svou jasností a za každým stromem další strach.

Tady i tam, nikde a všude, za bránou je tajemství, která ti řeknou, pokud budeš stát dostatečně dlouho a prosit vesmír o zapomnění.

Aldorma.

Návrat domů

5. července 2011 v 14:13 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Návod k použití - den osmadvacátý - 28. 4. 2011.
Fandom: Aldorma

Byla jsem v Aldormě už dva roky. Za tu dobu se hodně stalo. Leoně v náručí spokojeně spala malá Abigail, Lucie s Michaelem pozorovali v kolébce svá dvojčata Patrika a Lenku, která se narodila sotva před týdnem a já si říkala, co mě tady ještě čeká, když veškeré problémy jsou vyřešeny.

V tom na mě promluvil Frundor.

"Už je čas jít. V tvém světě se nic nezměnilo, ty dva roky, které jsi byla tady, budou jen mžik tam u vás."
"Já ještě nechci, tyhle přesuny musí mít přeci nějaký návod k použití," zoufala jsem a přála si naposled vidět Damiána.

Příprava

3. července 2011 v 14:09 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Čajové obřady - den sedmadvacátý - 27. 4. 2011.
Fandom: Aldorma

Seděla jsem s Lucií a Michaelem u konvice Lianemu a probírala směr naší cesty. Měli jsme jet tajně, jen v šesti lidech a navštívit jednotlivé vévodství. Tahle chvíle mi připomínala čajové dýchánky u nás doma, s lidmi, které jsem už dlouho neviděla. Kdo ví, jaké to bude, až se vrátím. Navždy mi budou chybět lidé, co jsem tady poznala. A nejvíc Damián.

Měla to být jejich svatební cesta, na které poznají území, kterému budou později vládnout. Kromě nich měli jet dva komorníci, já a Damián. Půl roku s ním skoro o samotě. To může být opojné jako šálek zeleného čaje.

Na útěku

1. července 2011 v 14:03 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Loď bláznů - den šestadvacátý - 26. 4. 2011.

Fandom: Sága trhlinové války
V Rillanonském přístavišti, až tam vzadu u posledního mola, čekala královská loď s příhodným jménem Královská vlaštovka. Odpočívala pokojně, neboť zdárně přivezla všechny hrdiny z války a teď jen čekala, než se lidé upokojí na svatbě Puga.
Toho využil Amos Trask, bývalý pirát, který se rozhodl, že si loď na nějakou dobu půjčí bez vědomí krále.
Nemusel, mohl si o ní říct a určitě by ji dostal, ale chtěl využít své mazanosti, aby se jí zmocnil. Byl na sebe pyšný, všechno zvládnul bez chybičky.
A dokonce jim dal indicie, aby ho mohli najít.
Vychutnával si oslovení blázne, kterým ho počastovali.