Duben 2011

U jezírka

13. dubna 2011 v 14:05 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Klobouk ve křoví - den druhý - 2. 4. 2011.
Fandom: Aldorma

Seděla jsem u jezírka, které bylo nádherně lemované kvetoucími rostlinami všech možných barev. Od té doby, co mě sem Damián vzal, už uplynulo pár měsíců a já se sem ráda vracela. Většinou jsem se pohybovala blízko jeskyně, ale tentokrát jsem se rozhodla prozkoumat jinou část skrytého údolí. Po pár minutách chůze mě zaujalo jedno zvláštně barevné místo. Když jsem přišla blíž, zjistila jsem, že se jedná o oranžový klobouk, který visel na keři s trny a byl v ubohém stavu. Přemýšlela jsem, komu asi patřil a představila si Cao, která tu trávila hodně času, a šel by ji k pleti.

Zadaná slova na duben

12. dubna 2011 v 13:51 | Mardom |  Drabble soutěž
Slova pro měsíc duben jsou tyto: řeka, naděje, naděje a slunce (ano, slovo naděje je tam dvakrát a není to chyba - slečny se vzácně shodly na slovu, takže ho použijte dvakrát).

PRAVIDLA:
Drabble musí mít plus minus 100 slov (tolerance 10 slov) a zadaná slova musí být použita všechna a to ve stejném slovním druhu, mohu však skloňovat nebo časovat.
Příklad: ze slova HRNEK může být: s HRNEKEM, do HRNKU
nesmí být: HRNKOVÝ, HRNKOVAT, HRNKOVĚ
I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na zadaná slova. Těším se na to, co z pár slov dokážete vytvořit a jak dokáže být fantazie různorodá.

Drabble je mi možné posílat na mail do 20. dne 20:00 h.
Sice vím, že tento měsíc je na drabble bohatý, ale snad nebude problém napsat i tohle jedno navíc. Omlouvám se za zkrácený čas na psaní.

Reforma

7. dubna 2011 v 13:05 | Mardom |  Drabble
Drabble na téma: Proč bychom se netěšili - den první - 1. 4. 2011.
Fandom: realita

Přečetla jsem si další článek v novinách - Politici plánují univerzální sazbu daně: 19 procent téměř na všechno. To je od nich hezké, pomyslela jsem si. Tenhle rok se s reformami roztrhl pytel. Poprvé státní maturita, zdanění příspěvku u stavebního spoření padesáti procenty, zrušení porodného a další reformy, které člověku vezmou peníze. Makej člověče, ať z tebe ten stát něco má. Chceš byt - vem si hypotéku a plať do důchodu jak mourovatý, chceš jíst, klidně, ale zaplať vyšší daň, chceš děti - tak si je měj, ale my ti nedáme nic. Jojo, proč bychom se netěšili, když máme ten úžasný stát.

Duben měsíc drabble

7. dubna 2011 v 13:03 | Mardom |  Drabble
I já jsem se nechala zatáhnout (aniž bych o tom dala dopředu vědět), do tohoto dubnového šílenství. Zatím - a už se mi to daří týden - jsem napsala drabble na všechna témata. Ale žádné skvosty ode mne nečekejte. Nejde mi to tak, jak bych si představovala. Ano, má to sto slov, týká se to tématu, ale není to geniální, žádná úžasná zápletka, nečekané rozuzlení, nic. Z těch sedmi drabblat se mi dvě zdají slušné, jedno průměrné a zbytek podprůměrný. No budete to moct posoudit sami. Postupně je sem budu vkládat ... aspoň tu něco bude, když už píšu tak pomalu a málo.

Odkaz na to šílenství:


Můžu říct, že na mých drabble je vidět, čím se teď zabývám a jaké knihy čtu. Pravdou je, že čtu hodně a ráda. Cestou do práce, cestou z práce, když jsem byla nemocná, tak prakticky celý den a sem tam i někdy jindy.

Jinak je můj život poklidný i akční zároveň. Stále je co dělat - třeba nedávno jsem třídila oblečení, protože díky 5 kg navíc už spoustu věcí neobleču a o víkendu se zase chystám na rodinné návštěvy. Do toho se učím španělštinu a angličtinu, po nemoci zase začneme chodit plavat a samozřejmě můj čas zaplňuje i domácnost a přítel. A protože začíná hezké počasí, budou i výlety do přírody. No a jelikož se můj bratr na konci dubna žení, připravuju se i na tuto událost.

Vyhodnocení drabble za březen

7. dubna 2011 v 12:48 | Mardom |  Drabble soutěž
Březnového klání se zúčastnily čtyři drabble s následujícím výsledkem.

1. - 2. Při úplňku - 2 hlasy, autorka Colleen (http://colleen.blog.cz)
1. - 2. Ultimátum - 2 hlasy, autorka Envy (http://envy-chan.blog.cz)
3. - 4. Králičí tajemství - 1 hlas, autorka Rose (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)
3. - 4. Setkání - 1 hlas, autorka Mardom

Děkuji všem soutěžícím za zaslané drabble a doufám, že se zúčastní i dubnového kola, i přesto, že je duben - měsíc drabble. Jsem moc ráda, že se zúčastnilo více přispivatelů a doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat.

Colleen a Envy prosím o zadání nových slov na další měsíc - pokud možno do neděle bych chtěla zadat nová slova. Díky a všem se moc omlouvám za zdržení - účastním se také dubnového šílenství.