Prosinec 2009

Silvestr a nový rok

31. prosince 2009 v 13:04 | Mardom |  A co já?
Poslední den tohoto roku je pro mě dostatečným důvodem, abych tady napsala pár slov. Nečekejte ode mne žádný román, zas tolik času a energie nemám, ale něco málo přeci jen ano.

V posledních dnech lidé obvykle bilancují, ani já nejsem vyjímkou, ačkoliv jsem na to podrobné zhodnocení neměla čas. Pro mě osobně byl tento rok o dost lepší než ten minulý. Rok 2008 se bude v mé historii řadit k těm méně vydařeným, skoro katastrofálním. Proto jsem moc ráda, že mi to tento rok vynahradil. Neříkám, že všechno špatné jako zázračným mávnutím hůlky zmizelo, ale hodně věcí se dalo do pohybu a neustále se to zlepšuje.

Hodně důležitou změnou bylo pro mě nalezení nového partnera. Ani vy jste si nemohli nepovšimnout změny, která v souvislosti s tím vznikla. Méně píšu, méně publikuju, ale to je tím, že žiju reálným životem a na ten v mé fantazii už není čas ani energie. Nejspíš se to časem změní, psaní je pro mě koníčkem už několik let, ale kdy k tomu dojde, to netuším.

Chtěla bych Vám popřát do nového roku splnění všech Vašich přání - ať už těch veřejných nebo tajných. Ať je ten další rok ještě lepší než ten současný.

Vaše Mardom

Vánoční

29. prosince 2009 v 15:54 | Mardom |  Básničky
Tak vánoce máme za sebou a protože jsem nebyla schopna napsat žádný článek, dávám sem se zpožděním tuhle vánoční básničku.


Slova jak tiché kapky deště padají,
možná máš pro ně trochu času,
všední dny tuhle sílu nemají,
vánoce mají v sobě krásu.

Když vůně jehličí omámí celý dům,
na stole dobré jídlo vábí,
nabídneš ho všem svým přátelům,
ať tenhle den láska zdobí.

Společně zpívat, radovat se, smát,
tak jak to jenom děti umí,
kousek štěstí všem lidem kolem dát,
každý si přát něco smí.

Pak večer u krbu u čaje povídat,
historky z časů dávných let
a hezký dárek všem drahým dát,
vánoce jsou štěstím - ne naposled


Vyhodnocení drabble soutěže - listopad

23. prosince 2009 v 12:43 | Mardom |  Drabble soutěž
Vítězným drabblem je pro měsíc listopad Posel - od Lebel s celkovým počtem 6 hlasů (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele).


Dalšími účastníky byli:
Potíže pana lesního - Rose - 2 hlasy (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)
Únik před realitou - Lebel - 2 hlasy (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)
Sáňkování - Mardom - 1 hlas
Slib - Salem - 4 hlasy (http://salemworld.blog.cz)
Zelený ostrov - Ilwin (http://ilwin.livejournal.com)


Ráda bych poprosila Lebel o zveřejnění nových slov do konce roku (ale čím dřív, tím lépe) tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Čas na napsání nového drabble je do 7.1. a hlasování do 14.1.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct). A taky bych ráda přivítala nového přispivatele - Salema. Jak je vidět, mezi náma se neztratí.

Omlouvám se za velké zpoždění, ale vzhledem k vánocům a mé vytíženosti v prosinci mi to nevycházelo.

6. Čas na otázky

1. prosince 2009 v 12:10 | Mardom |  Drahokam srdce
Dlouho, hodně dlouho jsem tady nepřidala kapitolu této povídky. A protože v současné době píšu osmou kapitolu, asi by se to i hodilo. Bylo to uloženo na Aldormě (viz odkazy), kde jsou kromě té mé uloženy i jiné povídky z jiného světa. Tak kdo má čas a zájem, běžte se proběhnout do Aldormy.

Soutěžní drabble - listopad

1. prosince 2009 v 11:45 | Mardom |  Drabble soutěž
Takže k dnešnímu dni se mi sešlo šest drabblů (já jsem konečně taky něco stvořila, snad už je ta obrovská krize pryč). Nebude to trvat dlouho a tahle soutěž už tu bude rok. Což je krása, když vezmu v úvahu, že to byl takový rychlý nápad.


Hlasovat můžete do 10.12. o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Slova tentokrát zadávala Ilwin a Amálka a jsou to tyto: dřevo, kopec, ruka, most a stuha.