Listopad 2009

Podzimní novinky

27. listopadu 2009 v 14:18 | Mardom
Ti z vás, kdo tu chodí pravidelně, si jistě už stihli všimnout nového designu. Ani já do dnešního dne nevěděla, že bude změna. Až jsem si zapnula stránku a... spatřila jsem tuhle krásu. Jednoduše Blanch umí a jsem ráda, že ani tentokrát na mě nezapomněla. Barvou mi přijde zimní, vánoční, ale nestudí mě a ta modrá se mi hrozně moc líbí. Nejspíš víte, že mám ráda modrou. Tak to by bylo k novému vzhledu.

A teď něco nového k mému psaní. Stav akutní zamilovanosti spojený s neschopností psát a myslet (hlavně zápletky a příběhy) - normální myšlení naštěstí zcela neodešlo - již pominul a mně se v průběhu druhé poloviny listopadu povedlo napsat soutěžní drabble, rozepsat kapitolu Drahokamu srdce (všimla jsem si, že tady chybí vložit dvě kapitoly, které jsou v Aldormě), rozepsat jednu spoluautorskou práci a napsat jednu básničku.

Vzhledem k tomu, že se blíží vánoce, tak si to nejspíš nechám jako vánoční dárky, ale je možné, že pokud se má chuť psát udrží, brzo sem něco vložím (nějaký ten nápad mi obývá hlavu a vzhledem k tomu, že by to nemělo být dlouhé, tak to snad vyjde). Také hodlám pokračovat v dopisech (musím to časově dopsat, abych mohla psát "aktuální"..., přeci jenom tam mám léto a to už jaksi pominulo).

Poslední oblastí, o které můžu napsat, je můj osobní život. Tam je vše prakticky při starém. S přítelem jsem pořád šťastná (a doufám, že mě to ještě dlouho neopustí), jinak dost času trávím v práci (kde teď bude co dělat) a mám minimum volného času, což se projevuje tím, že se s přáteli skoro nevídám (ale od ledna to chci změnit), nestihám číst (sem tam si přečtu 20 stránek před spaním) a psaní vzniká cestou do nebo z práce v metru (návrat k dřívějším zvykům) - tedy pokud nespím, což je docela často.

Ačkoliv jsem vánoce většinou neřešila, nebo řešila relativně pozdě - v půlce prosince, letos mám dárky prakticky vyřešené. A to jich kupuju víc než kterýkoliv jiný rok (sama za sebe). Vlastně mi už chybí jen drobnosti (to proto, že dárek pro někoho se skládá třeba ze tří částí a já mám dvě části apod.). Takže ještě koupit 4 drobnosti (což se mi možná povede dnes) a vánoční dárky mám vyřešené. Takže už jen balící papír a stuhy a hotovo.

Co se týká dalších obvyklých činností před vánoci, tak na ně kašlu. Včera jsem během hodiny uklidila pokoj (jen ten prach jsem extrémně neřešila a na vysávání už bylo pozdě) a podobný postup zopakuji max. ještě jednou (stejně tam o svátcích nebudu), pečení cukroví mě taky mine (zaprvé mě bolí zub a k zubařce jdu až 15. 12., za druhé kdo by to jedl a zatřetí kdo by to pekl) a hlavně se pak začnu vyhýbat velkým obchoďákům (ačkoliv miluju lidi, tak nesnáším DAVY lidí).

A co vy? Jak to máte s vánoci, dárky - těšíte se?

Drabble soutěž listopad

27. listopadu 2009 v 13:45 | Mardom |  Drabble soutěž
Desáté kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného. Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 30.11. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 1.12 vše vložím (snad se povede, budu toho mít moc) a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble (povedlo se). Na hodnocení bude čas do 10.12. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova. Slova tentokrát zadávala Ilwin a Amálka a jsou to tyto: dřevo, kopec, ruka, most a stuha. Přeju hodně štěstí při psaní.


Ve zkratce

12. listopadu 2009 v 19:43 | Mardom |  A co já?
Už dlouho jsem vám tady nic kromě drabble soutěže nepřidala. Ono totiž není co. Ale abyste věděli, že žiju, tak vám napíšu aspoň něco málo o tom, co se událo v mém životě. Můj život se v poslední době skládá jen z práce a času s přítelem. Ale můžu říct, že jsem neskutečně šťastná a nemám pocit, že by mi něco výrazně chybělo. Ano, nemám moc času sama pro sebe, ale na to už jsem si zvykla a možná to po novém roce změním ve svůj prospěch.

O víkendu jsem byla na srazu v Brně a tento víkend chystám sraz v Olomouci.Bylo fajn, ale občas se cítím moc stará. Asi potřebuju chvíli pauzu od srazů. No ten pozítří ještě dám :-).

Já vlastně ani nemám co psát. Tak snad jen ať jste tak šťastní jako já.

PS: to je ale nicneříkající článek ... :D

Vyhodnocení drabble soutěže - říjen

12. listopadu 2009 v 19:28 | Mardom |  Drabble soutěž
Ráda bych vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble. (Vidíte, jak se snažím zase dodržovat termíny :-)).

Vítězná drabblata jsou pro měsíc září dvě - od Ilwin drabble Pozvání a od Amálky drabble Na kameni kámen každé s celkovým počtem 4 hlasů (http://ilwin.lievejournal.com) a (http://amalie.blog.cz/).
Dalšími účastníky byli:
Reportáž, Ganemit - Stevko - po 1 hlasu
Sirius - Rose - 1 hlas (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)

Ráda bych poprosila Ilwin a Amálku o zveřejnění nových slov do 19.11.2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Čas na napsání nového drabble je do 30.11. a hlasování do 10.12.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

Já už se snad příští kolo taky zúčastním, nějak mi to chybí.

Soutěžní drabble - říjen

5. listopadu 2009 v 13:22 | Mardom |  Drabble soutěž
Takže k dnešnímu dni se mi sešlo pět drabblů (já jsem tentokrát psát ani nezkusila, absolutně nestihám a dneska se mi to vážně psát nechtělo, raději jsem se rozhodla Vám to dle dohody vložit). Chci Vám poděkovat, že Vás to stále baví a i přes mou nespolehlivost v posledních dvou kolech mi stále zasíláte své příspěvky.

Hlasovat můžete do 11.11. o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Zadaná slova byla tato: kámen, lístek, poutník, křídla a slova zadávala Ilwin.