Říjen 2009

Osud mi vrací činy

23. října 2009 v 8:18 | Mardom |  Básničky
Po delší době zde přibude něco z mé vlastní tvorby. Vzniklo to včera, když jsem sháněla dárek (to by člověk nevěřil, jak je složité něco sehnat, pokud máte docela konkrétní představu). Básnička je víceméně o mě, o mých vztazích, mém životě. Protože člověk nejspíš dostává to, co si zaslouží. Ano, dá se namítat, že někteří si daný osud nezaslouží ... ale nikdy nevíte, jak moc je to může posílit, aby pak později měli to, co si zaslouží. Neboť to nemusí být vždy to, co chtějí, ale spíš to, co potřebují.
Tahle myšlenka nepochází z mé hlavy, ale souhlasím s ní.

Drabble soutěž říjen

22. října 2009 v 12:12 | Mardom |  Drabble soutěž
Deváté kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného. Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 4.11. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 5.11 vše vložím (snad už se povede) a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble (snad už jo). Na hodnocení bude čas do 12.11. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova. Slova tentokrát zadávala Ilwin a jsou to tyto: kámen, lístek, poutník a křídla. Přeju hodně štěstí při psaní.

PS: tentokrát jsem to raději udělala hned. Jsem v dost velkém časovém skluzu, ale pomaličku svůj harmonogram upravuju, takže doufám, že to, co se mi stalo tento měsíc, již nenastane (vím, jak to nemám ráda u jiných, tak to nechci dělat sama - ale občas se stane).

Tak snad už vše bude v normálních kolejích, nerada bych, aby tahle soutěž skončila kvůli mě - přeci jenom, vy mi stále drabble posíláte a za to jsem moc ráda.

Vyhodnocení drabble soutěže - září

20. října 2009 v 14:04 | Mardom |  Drabble soutěž
S obrovským zpožděním (já ten čas už asi opravdu nedohoním) sem dávám tento článek.

Ráda bych vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.

Vítězným drabblem je pro měsíc září Ilwin s drabblem
Žádost s celkovým počtem 7 hlasů (http://ilwin.lievejournal.com).
Dalšími účastníky byli:
Lavina - Stevko - 3 hlasy
Dnes v noci - Rose - 2 hlasy (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)
Svatba - Sissi - 2 hlasy (www.sissiajjovna.blog.cz)

Ráda bych poprosila Ilwin o zveřejnění nových slov do 23.10.2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Čas na napsání nového drabble je do 4.11. a hlasování do 12.11.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

PS: během poslední doby jsem napsala jednu báseň, bohužel na přání, takže k shlédnutí bude až v období vánoc.

Sraz

9. října 2009 v 13:50 | Mardom |  Ostatní
Už dlouho nebyl žádný sraz a vzhledem k tomu, že se teď více pohybuju v Olomouci (životní osudy dokážou být hezky spletité), kde jsme dřív pořádali dost srazů, chci uspořádat sraz tam.

Vybrala jsem místo a vybrala jsem i termín. Sraz se uskuteční i pro malý i pro větší počet účastníků, neboť ten den budu určitě tam.

Sraz je 14. 11. 2009 ve 11 hod před hlavním nádražím v Olomouci u vodotrysku (před budovou Krajského úřadu - je to hned naproti východu z nádraží, stačí přelézt koleje, případně obejít stavební práce).

V plánu je pizzerie (poznala jsem jednu úžasnou, kde se z jedné pizzy nají dva lidé, v případě menších jedlíků i tři a pizza jde různě nakombinovat a cena je slušná okolo 120 kč, ale je fakticky obrovská).

No a pak klasicky čajovna, která otvírá okolo 15h.

Do komentářů prosím piště, kdo by měl zájem přijet na sraz, ať můžu případně zařídit rezervačky.

To je pro dnešní den vše přátelé :-).

Soutěžní drabble - září

9. října 2009 v 13:37 | Mardom |  Drabble soutěž
Takže k dnešnímu dni se mi sešly čtyři drabbly (poprvé ani jeden není můj - bohužel mám tvůrčí krizi a ačkoliv jsem rozepsala tři drabble na tyto slova, ani jeden se mi nepodařil dokončit). Tentokrát se jich sešlo méně, což je nejspíš tím začátkem roku, i přesto mám pocit, že tahle soutěž se ujala. Chci Vám za to poděkovat, i díky vám mě baví tohle pořádat.

Omlouvám se, že drabbly vkládám až dnes. Nechci se hájit tím, že jsem byla po dovolené nemocná a pak jsem nestihala. Skutečný problém je v tom, že jsem myšlenkama jinde. Doufám, že už brzo něco napíšu a vložím. Zatím to vypadá tak, že píšu jen osobní věci, které není vhodné zde zveřejňovat. A u příběhů mi utíká zápletka, nápad. Slova psát dokážu, ale bez toho, aby dávala smysl. A času je pořád málo. Hlasovat můžete do 15.10. (snad to bude stačit) o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Zadaná slova byla tato: láska, most, skála, koště a pírko a slova zadávala Lebel a Ilwin

Drabble soutěž září

9. října 2009 v 13:30 | Mardom |  Drabble soutěž
Znovu vloženo se zpožděním (tentokrát hodně velkým).

Osmé kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného. Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 30.9. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 1.10 vše vložím (bohužel se nepovedlo) a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble. Na hodnocení bude čas do 10.10. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova. Slova tentokrát zadávala Lebel a Ilwin a jsou to tyto: láska, most, skála, koště a pírko. Přeju hodně štěstí při psaní.

Dovolená, nemoc a čas

5. října 2009 v 14:00 | Mardom |  A co já?
Dovolená byla nádherná, o to víc, že byla nečekaná. Ale skončila moc brzo. I když můžu být ráda, že za pět dní dovolené jsem si užila celých 11 dní s miláčkem a bonusově ještě večer a noc o den později. Nechtěla jsem žádnou drahou dovolenou u moře, neboť na to nebylo (ne že by se mi moře nelíbilo, ale bude příští rok, tak co).

Takže jsme si užívali sebe navzájem, udělali jsme si výlet do Domažlic, Furth im Waldu, Hrádku, Regensburgu, na Dobříš, Karlštejn a nakonec jsme se přemístili do Frýdku, kde jsme navštivili (já po měsíci a půl) mé rodiče a babičku. Psát vám jak bylo, by bylo možná sice zajimavé, ale rozhodně náročné.Musí vám tudíž stačit mé prohlášení, že to bylo úžasné.

Po návratu z dovolené jsem hned chytila chřipku. Ne že bych o ni měla zájem, ale ta mrcha se vetřela sama. Pak jsem v práci školila uživatele jednoho programu a o víkendu jsem se léčila v posteli. Naštěstí ne sama.

Drabble přibudou, hned jak to bude možné, tak snad se na mě nezlobíte.

PS: múza se někde fláká, tak na ni kašlu, sem tam vznikne nějaký zlomek, ale na publikaci to není.