Srpen 2009

Lásko

31. srpna 2009 v 13:20 | Mardom |  Básničky
Malý rychlý výplod, možná se to ani do básniček nehodí. Není tam to, co bych ráda napsala, protože je to nepopsatelné, má veškerá snaha o popis končí neúspěchem. Ale jsem šťastná a doufám, že budu pořád. Protože si to náramně užívám. A vděčím za to jemu.

Zrcadlení

26. srpna 2009 v 1:17 | Mardom |  Básničky
Tahle básnička je psaná přibližně před měsícem. V době, kdy jsem byla zamilovaná, ale stále ještě sama. Nevím, zda k ní psát něco víc, pro mě má své kouzlo, ale pro ostatní může mít zcela jiný význam. Každopádně je tady.

Úchvatný spisovatel

26. srpna 2009 v 1:02 | Mardom |  Ostatní
Myslím, že o sobě můžu právem říct, že jsem vášnivý čtenář. Pravidelnou návštěvnicí knihovny jsem od svých šesti let a za těch 23 let jsem přečetla dobrých 13000 knih (ne jednotlivých titulů, spíš dle počtu přečtení). Dala jsem si jednou tu práci a dle výpůjček a mé paměti to celkem dlouho odhadovala.


Proto je zcela překvapivé, že jsem měla v poslední době období, kdy jsem prakticky nečetla. O to víc, že jsem kdysi přemýšlela, jak mohla má mamka vydržet bez čtení skoro celé mé dětství. Naštěstí jsem ji ke knížkám znovu přivedla a ani mé nečtecí období netrvalo dlouho. Během prázdnin jsem přečetla stěží pět knih, což je na mě zatraceně málo. Ale on celý poslední rok byl na knížky hodně chudý.

Já jsem to říkala

20. srpna 2009 v 0:26 | Mardom |  A co já?
Milí přátelé, já jsem to opravdu říkala, že nebudu psát. Já totiž opravdu nemám ani čas, ani chuť. Po dlouhé době můžu říct, že jsem opravdu šťastná, aspoň co se týče vztahů. S tím ostatním to zas tak slavné není, ale jde to.

Bohužel, ačkoliv mám pár věcí sepsaných, tak net jde v poslední době stranou - pokud nepočítám facebook nebo icq a mail, ale to je díky vzdálenosti od miláčka a jediné možnosti, jak s ním být v kontaktu nejen o víkendech.

Chtěla jsem vám napsat víc, ale i tenhle článek zabírá víc času, než mám. Potřebuju jít spát, zítra mě ... jako obvykle, čeká práce a pět, šest hodin spánku je na trvalý stav dost málo.

Nechodím ani k vám (u mě čtu aspoň komenty díky mailu), ne proto, že bych vás neměla ráda, ale protože není kdy. V práci nemůžu a doma nebývám. Nezlobte se na mě.

Až se situace uklidní, tak budu zase aktivní jako dřív. Otázkou je, kdy to bude. Protože láska u mě vyprchává velice pozvolna, i ta touha se nemenší ve dnech, týdnech, ale spíš v měsících a rocích.

Tak doufám, že brzy ahoj (ps: drabble soutěž a další takové věci běží normálně dál).

Vyhodnocení drabble soutěže - červenec

13. srpna 2009 v 1:10 | Mardom |  Drabble soutěž
Ráda bych vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.

Vítězným drabblem je pro měsíc červenec Sissi s drabblem A les šuměl dál s celkovým počtem 4 hlasů (www.sissijanovna.blog.cz)

Dalšími účastníky byli:
Roční období - Mardom - 1 hlas
Útěk - Amálka - 3 hlasy (http://amalie.blog.cz)
Koloběh přírody - Lebel - 3 hlasy (http://lebel-rose.blog.cz/pro-dospele)
Stačilo - Ilwin (http://www.ilwin.livejournal.com/)

Ráda bych poprosila Sissi o zveřejnění nových slov do 18.8.2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Čas na napsání nového drabble je do konce srpna a hlasování do 10.9.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

Vyznání

7. srpna 2009 v 18:29 | Mardom |  Básničky
Básnička, která vznikla nedávno a je určena pro nového přítele, za kterým zítra jedu. Vzhledem k tomu, že je všechno ještě v začátcích, tak o tom nechci tady moc mluvit. Po víkendu se uvidí více. Přeci jenom, se vztahem na dálku nemám až tak zkušenost (pokud nepočítám konec minulého vztahu). Ale když je snaha na obou stranách a dálka může být jen dočasná, tak to má smysl.

Akční dny a my

7. srpna 2009 v 13:25 | Mardom |  Akční středy
Už proběhly dva akční dny, o kterých jsem tady nepsala. Snad už teď budu pravidelně informovat, co se děje, zatím tedy jen ve zkratce.

Už se nebojím

7. srpna 2009 v 11:13 | Mardom |  Básničky
Tak jsem zjistila, že se mi hromadí básničky. Nejspíš to bude tím, že je píšu na papírky, do mobilu, ale pak už je nedávám do písmenek v počítači a tím pádem ani nepřidávám. Tahle není moc stará (vznikla před pár hodinami), ale časem tu přibudou i ty starší. Už se moc těším na víkend, mám pocit, že by to mohlo být moc fajn, rozhodně uvidím milé lidi a o zábavu nebude nouze. A do vlaku si s sebou vezmu psaní, tak snad i něco napíšu.

Dnes má svátek Dominik

4. srpna 2009 v 9:29 | Mardom |  A co já?
Je to pár měsíců, co jsem tady psala o jednom, pro mě důležitém, jménu. Dnes je dobrá příležitost přidat další. V mém životě se objevili rovnou dva Dominikové, pokud nepočítám jednoho, kterého jsem reálně nepoznala.

To není náhodou

3. srpna 2009 v 10:38 | Mardom |  Songfic
Když jsem sem nedávno psala, že nejspíš nebudu moct psát, nemohla jsem tušit, že to nebude zcela pravda. Pod vlivem nejnovějších událostí mě zase navštívila múza, dokonce, i když je to radostné období. Ta první věta mě napadla hned po probuzení, takže jsem vzala tužku a papír a zapsala si ji a následně jsem to cestou do práce rozpracovala.

Chtěla bych to věnovat člověku, který mi ukázal, že ještě dokážu milovat. Díky lásko.

Soutěžní drabble červenec

3. srpna 2009 v 0:35 | Mardom |  Drabble soutěž
Aktualizace 4.8.09 - z nějakých důvodů mi vypadlo jedno drabble, takže vynulovávám hlasování a posunuju ho do 12.8.09. Všem se omlouvám za komplikace.
***
Takže k dnešnímu dni se mi sešly čtyři drabbly (jeden je můj). Tentokrát se jich sešlo dost delších, ale aby byl nějaký výběr, tak to protentokrát povoluju. Omlouvám se, že drabbly vkládám až dnes, ale celý víkend jsem pracovala a nebylo kdy přidávat. Hlasovat můžete do 10.8. o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Zadaná slova byla tato: jaro, léto, podzim, zima a slova zadávala Renuška společně s Amálkou.