Červenec 2009

Oděný v šarlatovém šatu

30. července 2009 v 22:42 | Mardom |  Básničky
Týden nečinnosti víceméně skončil, ale do konce tohoto týdne stejně nebudu mít moc čas na přidávání. Ale protože mám něco v zásobě, tak to tu vložím. Jinak jsem si odpočinula, ačkoliv by to chtělo trošku víc, tak se po dlouhé době cítím plná síly. Dneska jsem dokonce letos poprvé vyjela na kole (a hodlám to brzo zopakovat). Obávám se jedné věci. Že budu mít teď problém psát. A proč? Vypadá to, že jsem teď hodně spokojená a to se mi špatné, hrozně špatně píše. A když už něco napíšu, tak to za moc nestojí. Prostě se cítím šťastná a nemám potřebu se o to dělit v písmenkách. Nedělám to schválně, prostě to tak je. Něco mám napsané do zásoby, ale moc toho není.

Drabble soutěž červenec

30. července 2009 v 22:19 | Mardom |  Drabble soutěž
Šesté kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného.

Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 31.7. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 1.8. vše vložím a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble. Na hodnocení bude čas do 10.8. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova.

Slova tentokrát zadávala Renuška a Amálka a jsou to tyto: jaro, léto, podzim, zima.
Přeju hodně štěstí při psaní.

Děkuji vám, mí drazí přátelé

22. července 2009 v 12:18 | Mardom |  A co já?
Možná některé z vás, co tu chodíte, překvapuje má delší nečinnost. Důvodů je mnoho, ale jeden z nejdůležitějších je ten, že toho mám poslední dobou tolik, že už nemám sílu na psaní a přidávání. Sem tam něco rychlého vznikne, ale ani to jsem teď nepřidala. A není to proto, že bych na vás nemyslela.

Nejspíš to bude tak, že jsem se moc přepínala a v posledním měsíci jedu na rezervní energii. Takže pokud se nechci zhroutit, musím s tím něco velice rychle udělat. Ač venku je zrovna léto v plném rozkvětu, já vyhlašuju zimní spánek. Sice ne doslova, ale asi tak týden si dám pokoj od vkládání článků, čtení a komentování u jiných. Prostě internet má šanci jen v pracovních záležitostech. A plánuju to od soboty (možná začnu už dnes).

Chtěla bych moc poděkovat lidem, kteří mě, i přes mé neustálé protesty, nutí odpočívat a nedovolí mi, abych sama sebe zničila. Jsem opravdu moc ráda, že vás mám. A věřte mi, že když těch lidí napočítáte skoro deset, že už si začnete myslet, že mají pravdu - mají.

A až si odpočinu, tak se vrátím ... zase v plné síle.

Čtyři králové

17. července 2009 v 10:24 | Mardom |  Básničky
Vložím vám sem moji nejnovější básničku. Moc vám k ní nenapíšu, myslím, že mluví sama za sebe. Ačkoliv kdo ví, jak dlouho bude platná vzhledem k tomu, že se mi život mění jako krajina při pohledu z okna rychlíku. Život je zvláštní a plný paradoxů - ale jsem za to ráda.

Mám vás moc ráda.

V pátek mám svátek... a v Praze bude Blanch

15. července 2009 v 2:18 | Mardom |  A co já?
Asi bych o tom nepsala, kdybych nechtěla upozornit na jednu skutečnost. A ta je určena hlavně pro pražské a okolní zájemce. Do Prahy totiž přijede Blanch. A budu ji mít k dispozici ve čtvrtek večer, v pátek odpoledne a v sobotu večer. Kdo má v tuhle dobu čas a chuť ji poznat (nejezdí tu často, vlastně za tu dobu, co ji znám a jsem v Praze, tak tu bude poprvé) tak mi může dát vědět. Jsem její osobní organizační poradce :-) a částečný ubytovatel.

Takže budeme slavit můj svátek, Falkiřiny narozeniny a budeme se bavit. Ve čtvrtek by měly mít čas Rose, Lebel, Lejdynka, Regil, Frox, Falkira, já, takže nuda rozhodně nebude. V pátek by mohla být sešlost u mě doma a v sobotu jdeme tančit (už dopředu lituju ty chlapy).

Jo a taky máme vymyšlenou příští akční středu v úterý. Půjdeme plavat. Sraz je v 16 h na Národní třídě. S sebou plavky, peníze na vstupné + 100 Kč záloha, ručník a dobrou náladu. Jde se na Podolí (konec hlášení).

Dneska jsme šli asi 5 km výlet do Modřanské rokle a zakončily jsme to v čajovně. Účast byla šest lidí: já, Falkira, Lebel, Rose, Lejdynka, Regila. A bylo skvěle - aneb další úžasná série začíná.

Vyhodnocení drabble soutěže - červen

14. července 2009 v 1:04 | Mardom |  Drabble soutěž
Ráda bych vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.
Tentokrát nastala poprvé v historii remíza.

Vítězným drabblem je pro měsíc květen RENUŠKA s drabblem Vše bude O.K. a Er (A.malie) s drabblem Její dítě obě shodně s celkovým počtem 5 hlasů www.reenade.blog.cz a adresa neznámá.

Dalšími účastníky byli:
Vzpomínka - Sissi (www.sissijanovna.blog.cz) - 4 hlasy
Psí bouda - Mardom - 2 hlasy
Nechtěné - Geri (http://geriway.blog.cz/) - 1 hlas
Zvědavost - Mixie (www.mixie.blog.cz) - žádný hlas
Ve jménu vyššího dobra - Lea - 4 hlasy

Ráda bych poprosila Er a Renušku o zveřejnění nových slov do 18.7.2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Každou poprosím o dvě slova. Čas na napsání nového drabble je do konce července a hlasování do 10.8.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

Čtvrtý dopis pro Michelle

11. července 2009 v 13:07 | Mardom |  Moje drahá Annie
Vážení a drazí, dopisy ještě neskončily, měla jsem je rozpracované, více v hlavě, méně na papíře a v pc, ale byly. Teď první z nich, druhý je rozpracován a jeden další už je hotový. Každopádně teď by mělo být dopisů více, náměty mám, teď už jen mít čas psát a dopsat je (to byste nevěřili, jak je tohle složité, ale jo, věřili). Tak tady je první z nich (možná trošku kostrbatý).

Magické chvíle bez magie

11. července 2009 v 12:29 | Mardom |  Jednorázovky slash i femslash
Teď vám vložím povídku, kterou jsem napsala do projektu - Na svatého Dyndy, aneb den bez magie. Všechny povídky teď soutěží, takže pokud máte zájem, můžete hlasovat. Mě osobně dala povídka hodně zabrat, ačkoliv koncept jsem vytvořila brzo. Psala jsem ji natřikrát, ale ptotože můj osobní život je trošku zmatený v poslední době, to samé se dělo i s povídkou. Ale nakonec nedopadla nejhůř.

Za betaread děkuji Frox.

Souznění

11. července 2009 v 12:06 | Mardom |  Básničky
Jedna z básniček, která má věnování. Patří to osobě, která pro mě, ač ji neznám dlouho, hodně znamená. Je v ní veškerý zmatek, který jsem cítila. Touhu i souznění, lásku i porozumění. Jsem zásadový člověk a tak nepřekročím hranice, které jsem si stanovila, ačkoliv to na první pohled může vypadat úplně jinak. Já totiž vím, co dělám a každý můj skutek je promýšlen s ohledem na možný budoucí vývoj. Ale dost už o mě.

Pro tebe ... za to, že jsi se objevil v mém životě.

Chlapi a já

11. července 2009 v 11:19 | Mardom |  A co já?
Když jsem se dívala, co jsem tu nedávno napsala o času, tak jsem došla k názoru, že tenhle článek je celkem důležitý, ačkoliv budu psát spíš v náznacích, protože dva až tři lidi, kterých se to týká, tak tu chodí, takže by nebylo vhodné, aby měli jasno.

Hádej, kdo já jsem

8. července 2009 v 13:38 | Mardom |  Básničky
Tak aby to tu nezelo prázdnotou, tak sem vložím jednu básničku složenou v poslední době, nejspíš dopsanou na festivalu Zahrada. Sepisuju další články, ale záleží, kdy budu na compu, abych je přepsala a vložila (což nejsem schopna odhadnout).

Čas a já

3. července 2009 v 18:21 | Mardom |  A co já?
Zase nemám čas. Ten, kdo mě potřebuje nutně sehnat, tak může učinit pouze na mobil, ten mám při sobě. Jinak asi tři dny nebudu na icq, na mailu možná jen na skok a na blogu taktéž. Dnes jedu do Olomouce a pak na folkovou Zahradu (už se moc těším). V pondělí zase na borůvky, za Vaškem atd. Ve středu mi končí dovča (do té doby ještě navštívím kamarády) a pak budu zase čtyři dny nestihat v Praze (než se rytmus srovná). Takže pak se uvidí, jak budu mít čas dále. Ale vzhledem k mé zamilovanosti nevím nevím :D (a s psaním je to všelijaké, chce se mi i nechce psát). Takže píšu i nepíšu.

Jinak děkuju Blanch za dárek k narozeninám, vzhled je nádherný, moc se mi líbí i to, že inovovala postavení rubrik (ne že bych nad tím před nedávnem nepřemýšlela), prostě naše napojení je celkem fajn, neboť bez domlouvání mám to, co bych ráda.

Tak se tu mějte moc fajně a moc mi nezvlčte (a užívejte prázdnin nebo volna nebo dovolených - prostě léta).

Soutěžní drabble - červen

3. července 2009 v 17:21 | Mardom |  Drabble soutěž
Takže k dnešnímu dni se mi sešlo sedm drabblů (jeden je můj). Tentokrát se jich sešlo dost, což jsem moc ráda a mám pocit, že tahle soutěž se ujala. Tímto chci říct, že i díky vám mě baví tohle pořádat. Omlouvám se, že drabbly vkládám až dnes, ale pohřeb mi trošku narušil plány a díky tomu jsem mírně nestihala. Hlasovat můžete proto až do 13.7. o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Zadaná slova byla tato: palec, fix, kapeník, svačina a slova zadávala Renuška.

Zakázaná láska

1. července 2009 v 16:06 | Mardom |  Básničky
Druhá z básniček, které jsem napsala, ač vznikla jako první. Jak jistě pochopíte, je o tom, co mi přináší zamilovanost do zadaných chlapů. Vždycky se mi v tomhle období píšou dobře takové zamilovaně depresivně toužící básničky. Nejsem z těch, co by se snažily přebrat chlapa. A vzhledem k tomu, co jsem zažila, tak by to bylo opravdu divné. Přesto si užívám toho, co cítím. Protože konečně cítím. A když už nemohou být partneři, tak proč bych se měla připravovat o kamarády. Ať žije láska ve všech formách.

Chybí mi kus srdce

1. července 2009 v 15:56 | Mardom |  Básničky
Mám pocit, že zamilovanost přináší další zamilovanost. A tak po prvním objevu se objevili další. Bohužel musím zkonstatovat, že zatím ani jeden objekt není bezproblémový (aspoň na vztah). Ale je možné, že jsem získala dobré kamarády. Každopádně je kolem mě teď mírně více mužů a co se týče psaní, tak na něj (jako obvykle) není tolik času, ovšem tahle básnička vznikla (spolu ještě s jednou) doslova za pět minut. Nicméně pořád pracuju na tom, abych vám tu už něco dodala (mám rozepsané dopisy, ovšem dokud nedopíšu předchozí, nemůžu vložit ty, co už jsou hotové). A soutěž bude zítra (dneska přijedu až o půlnoci). Také půjdu na pohřeb, takže uvidíme, jak to bude s tím časem.