Květen 2009

Sama

31. května 2009 v 12:52 | Mardom |  Básničky
Krátká a věcná básnička psaná uprostřed hlučné diskotéky, kam jsme dorazili v rámci srazu ze střední školy po 10 letech. Hudba sice nic moc, ale nešlo nám ani tak o ni, jako o dobrou atmosféru.

Sama

Sama uprostred davu,
nekde nechas svou hlavu
a rano nevis,
kde hlavu slozis.

Sama uprostred lidi,
kde kazdy vidi,
ze lasku hledas
a presto ji nemas.

Sama uprostred sveta,
chybi jedina veta,
miluju te,
nenecham te.

Pohádkový víkend v Karlových Varech

29. května 2009 v 13:20 | Mardom |  Výlety
Malé povídání o úžasném firemním výletu v Karlových Varech, kde jsem pozvala Eillen. Abych tu složitě nemusela vkládat fotky, tak ty najdete zatím jen u ní (později i u mě) tady: http://eillen.rajce.idnes.cz/Karlovy_Vary_21._-_24.5.09/. A víc už k tomu najdete pod perexem.

Kradmé činy

27. května 2009 v 23:26 | Mardom |  Básničky
Tak jsem objevila ještě jednu básničku, psanou v době mé dovolené (z které je ještě můj nedopsaný deník z cest). Tak aspoň nějaké mé nedávné dílko tu bude. Možná toho objevím víc, mé sešity jsou totiž popsány a občas v tom mám nepořádek (a já jdu uklízet, fakt).

Perličky ze sešitů

27. května 2009 v 22:42 | Mardom |  A co já?
Protože to tu trošku spinká (no jo, snažím se učit, ale moc se nedaří a uklízet už vůbec ne, jenže to musím dneska stihnout), tak jsem přepsala kousek ze slohového sešitu z osmé třídy ZŠ. A to část, kde píšeme, jací by měli a neměli být naši kamarádi (všimněte si, jak jsem měnila rody).

Den bez magie

22. května 2009 v 15:24 | Mardom |  Ostatní
Byla jsem požádána o účast v projektu, který se nazývá den bez magie a když jsem zjistila, o co se jedná, okamžitě jsem souhlasila.

Abych vám to tedy přiblížila.

Den bez magie (Na svatého Dyndy) probíhá od 20. května do 20. června.

Úkolem každého autora je napsat jakkoli dlouhou povídku jakéhokoli žánru ze světa HP o postavě, jenž byla autorovy přiřazena a jak už napovídá sám název projektu, má to být popis dne, kdy se daná postava musí obejít bez kouzel, z jakéhokoli důvodu.

Mně byl přidělen Neville Longbottom.

Podrobnosti najdete ZDE.

Drabble soutěž květen

22. května 2009 v 15:19 | Mardom |  Drabble soutěž
Čtvrté kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného. Moc hezké je i to, že pokaždé vyhrává někdo jiný.

Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 31.5. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 1.6. vše vložím a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble. Na hodnocení bude čas do 10.6. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova.

Slova tentokrát zadávala Kenediček a jsou to tyto: květina, smrt, káva, soucit a film.
Přeju hodně štěstí při psaní.

Kouzla

22. května 2009 v 13:55 | Mardom |  Básničky
Básnička, která teď vznikla, asi na základě skoro probděné noci je zvláštní. Myšlenky víří a strašně moc se mi líbí to rýmování, nevím, přijde mi moc fajn, možná budete mít jiný názor, ale já jsem ráda, že něco podobného vzniklo.

První krok jsem zvládla, horší bude ten následující.

20. května 2009 v 0:35 | Mardom |  A co já?
Jak už jsem v minulém článku naznačila, nemám teď moc času, protože se učím. Pokud jste to v některém dřívějším článku nezaregistrovali, hlásím se na Psychologii (Palackého univerzita v Olomouci).

Součástí příjmacích zkoušek jsou Scio testy. To, že jsem skončila s percentilem 94, jsem věděla už dlouho (asi měsíc). Ale protože jsem neměla žádné srovnání, netušila jsem, jak jsem na tom v porovnání s ostatními.

A dnes jsem zjistila, že postupuju do druhého kola.

Mám obrovskou radost, ale tím pádem i starost, protože se chci dobře připravit do druhého kola, které se skládá z ústní zkoušky (psychologie a základy biologie) a motivační části.

Takže mám kolem sebe dost knih a přijde mi, že času je zatraceně málo. Přitom dělám ještě spoustu dalších věcí (třeba chodím do práce) a navíc mám chuť psát (jako vždycky, když je co dělat, nebo když se vyloženě nestihá).

Asi bych toho napsala víc, kdyby nebylo tolik hodin. Takže pokračování příště (možná dřív, než to vypadá).

Sním

19. května 2009 v 0:33 | Mardom |  Básničky
Tak aby to tu nezelo prázdnotou, tak sem dám tenhle básnický pokus. Je to takové všelijaké, ale ono je to poskládané z více věcí, tak možná proto. Ještě tři týdny mám na to, abych se pořádně naučila. Tak do té doby se budu múze věnovat minimálně a učení maximálně a pak to zkusím obrátit - jestli se múza neurazí a neodejde pryč. Tak zatím můžete psát soutěžní drabble.

Já jsem se uvrtala do jiné akce - mám měsíc na napsání povídky na téma Jeden den bez kouzlení Nevilla Longbottoma (tahle osoba mi byla přidělena). Tak jsem na sebe i ostatní zvědavá. No víc vám k tomu prozradím v jiném článku.

Vyhodnocení drabble soutěže - duben

15. května 2009 v 12:47 | Mardom |  Drabble soutěž
Omlouvám se všem, kteří výsledky čekali už dřív, ale poslední dobou nic nestihám, ale zase odpočívám. Takže bych ráda vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz této soutěže dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.

Vítězným drabblem je pro měsíc duben Kenedíček s drabblem Hádka s celkovým počtem 4 hlasy http://proklety.blog.cz/rubrika/kenedicek. Název drabble jsem si dovolila vymyslet já, tak doufám, že to nevadilo.

Dalšími účastníky byli:
Mother to be - Sissi (www.sissijanovna.blog.cz) - 2 hlasy
Králevic dánský - Falkira (www.zadvermi.blog.cz) - 1 hlas
Magie - Mardom - 3 hlasy
Zrada - Renuška (www.reenade.blog.cz/ - 1 bod
Povzdech - Ilwin (www.ilwin.livejournal.com/) - 1 bod

Ráda bych poprosila Kenedíčka o zveřejnění nových slov do 18.5. 2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz (případně na icq). Čas na napsání nového drabble je do konce května a hlasování do 10.6. Trošku bude zkrácená doba na psaní, ale snad to zvládnete :-).
Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

Ostravo, já se vrátím

15. května 2009 v 12:25 | Mardom |  Básničky
Vážení, vyhodnocení ankety sem vrazím zanedlouho. Nějak jsem nebyla schopná (a teď na dovolené se mi zase nechce, ale mám schované výsledky přesně po hlasování, takže se nemusíte bát o přesnost). Tahle básnička mě napadla, když jsem šla z koncertu, který byl atmosférou úplně jinde, než ty, co jsem zažila v Praze. Já věděla, že se vyplatí vzít si dovolenou a zažít si to tady. A pak jsem šla ztichlými ulicemi po desáté večer a cítila, že to tu znám.

Trpělivost

12. května 2009 v 10:47 | Mardom |  Básničky
Taková malá básnička ze života. Není depresivní, ačkoliv postrádá romantiku té předchozí. Vznikla na základě jedné životní etapy. Věnováno Falkiře.

5. Noční rozhovor

12. května 2009 v 0:50 | Mardom |  Drahokam srdce
Dlouho jsem už nepřidala kapitolku k této povídce. Ačkoliv jsem teď nějakou dobu nenapsala ani čárku, ještě jsou dvě kapitoly v zásobě. Proto je načase přidat tohle. Tak nějak se múza vrací, ale přeci jenom, ještě jeden měsíc budu méně psát, protože potřebuju víc číst, ale pak budu mít zase prostor. Ačkoliv mám pocit, že teď píšu docela dost na to, že není čas.

PS: dnes je poslední den pro hlasování o nej drabble.

Noční motýl

11. května 2009 v 14:32 | Mardom |  Básničky
Vkládám vám sem takovou rychlovku, která vznikla dneska. Asi mám nějakou romantickou náladu. Nesnažila jsem se o žádnou psychologickou studii, jen volné plynutí slov.

4. Vánoční dárek

9. května 2009 v 2:05 | Mardom |  Víla
Je to už hodně dlouho, kdy jsem tuhle kapitolovku psala. Ale někdo vyjádřil přání číst pokračování, tak jsem se rozhodla to dokončit. Ačkoliv to nejspíš trošku odfláknu a myšlenka bude nejspíš jinde než původně. Každá kapitola má asi jen 1,5 A4, ale nemíním to natahovat, ačkoliv už píšu delší kapitoly. Takže kdo si to nepamatuje a chce číst (pochybuju, že si to někdo po těch 2 letech bude pamatovat), tak vzhůru do čtení. Je to má první HP kapitolovka vůbec.

I swear

9. května 2009 v 0:59 | Mardom |  Hudba
Tuhle písničku mám ráda strašně dlouho, proto se divím, že jsem až dnes zjistila, o čem přesně zpívají (ačkoliv i má chabá znalost angličtiny přeložila spoustu slov, jen si je nedala dohromady) a taky kdo to zpívá - All 4 One (překvapilo mě, že jsou to černoši a celkem se mi líbí víc jejich písniček). Takže dneska poránu trošku nostalgie. No proč ne, občas je jí třeba. Kdo nezná, může najít na Youtube.

Mrazivé ticho

8. května 2009 v 16:29 | Mardom |  Krátké vlastní povídky
Taková kratičká jednorázovka, která mi straší v zápisníku už devět měsíců - takové moje děťátko to je. Občas napíšu i něco méně pozitivního, pocitového. A tohle je jedno z nich. Pomalu vyprazdňuju můj zápisník, neboť mám pocit, že je třeba udělat místo pro nové věci.

Má daleká

8. května 2009 v 15:37 | Mardom |  Songfic
Dlouho jsem přemýšlela, jestli to sem mám vložit. Tenhle songfic jsem totiž začala psát někdy v srpnu 2008 a delší dobu byl rozepsaný. Netušila jsem, co s ním, dopsat ho, i když se okolnosti změnily, vyhodit ho nebo vložit nedokončený? Nerada cokoliv vyhazuju, takže tahle možnost byla spíš teoretická. Nemám ráda nedokončené věci, takže jsem si řekla, že to možná dopíšu. A 28.2.2009 jsem to skutečně dopsala. Ale stejně jsem si říkala, jestli to vložit. Dnes, s dvouměsíčním odstupem, si říkám, že to bylo psáno z lásky, tak si to zaslouží spatřit světlo světa. Protože ačkoliv se některé okolnosti změnily, tak něco zůstalo stejné. Nechci zapomenout na to, jak jsem ho milovala, neboť vzpomínky by časem vybledly a to já nechci. Protože to bylo skvělé.

Střípek jara

7. května 2009 v 22:01 | Mardom |  Básničky
Dneska sem ještě přidám takovou kratičkou básničku, kterou jsem psala ještě ve dnech, kdy bylo jaro daleko. Jenže pak jsem netušila, jak pokračovat, tak jsem to dokončila až dnes.

Okovy

7. května 2009 v 13:17 | Mardom |  Básničky
Dneska Vám sem vložím takovou nezvyklou básničku, náladovku. Vznikla pod vlivem dvou knih (od jednoho autora). Ty knihy se zabývají reinkarnací - minulými a budoucími životy, hypnózou a jinými podobnými věcmi. Dle mého jsou knihy napsány živě a je v nich hodně zajimavých myšlenek i pro ty, kteří těmto reinkarnacím nevěří. Autorem je Brian L. Weiss a knihy se jmenují: Mnoho životů, mnoho mistrů a Jedna duše, mnoho těl. Těch knih napsal víc, ale zatím jsem četla jen tyto (a chystám se na další).