Duben 2009

Odpočívám

27. dubna 2009 v 13:13 | Mardom |  Ostatní
Chci vám vzkázat, že žiju a že odpočívám a bavím se :). Za chvíli zase pojedu pryč, tak jen abyste věděli, že jsem na vás nezapomněla. Počasí je moc fajn, takže nic nekazí moji dovolenou.

Brzo se vám zase s něčím ozvu (pokud teda nezačnu nestihat).

Já očima času a bráchy

25. dubna 2009 v 11:44 | Mardom |  A co já?
Tak jsem se neskutečně zasmála. Byla jsem totiž u rodičů na půdě a hledala něco, co jsem kdysi napsala, jak pro vaše, tak pro mé pobavení. No moc jsem toho nenašla, ale zas tolik jsem toho neprohledala. Takže je možné, že ještě něco najdu. Náhodou jsem zabrousila i do bráškova sešitu (já se divila, že ty moje nejsou popsané jinými věcmi než učivem - vypadá to, že jsem byla buď vzorná, nebo jsem ty nesouvisející papíry vytrhla :D). A co tedy způsobilo ten můj smích? Popis mé osoby - brácha měl 13 a chodil do osmičky, já jsem o čtyři roky starší. Takže jaká jsem byla před 12 lety jeho očima?

Drabble soutěž duben

23. dubna 2009 v 0:15 | Mardom |  Drabble soutěž
Třetí kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného.

Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), mimořádně do 4.5. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 5.5. vše vložím a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble. Na hodnocení bude čas do 12.5. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova.

Slova tentokrát zadávala Falkira a jsou to tyto: Vývoj, iluze, barva, touha, konflikt.
Přeju hodně štěstí při psaní.

Dubnové vzpomínání

22. dubna 2009 v 23:52 | Mardom |  Básničky
Dneska je to přesně šest let, kdy jsem se zamilovala do úžasného človíčka, který pro mě hodně udělal a změnil můj život i pohled na svět a to jak v dobrém, tak v tom špatném. Ale tohle datum mi nedalo (když už se múza zase našla), abych něco nesepsala. Snažila jsem se, aby to nebylo ufňukané a pesimistické. Hrála jsem si s tím celý den - vždycky po chvilkách.

Odpoledne jsem se byla s Falkirou projít a nakonec z toho byla krásná asi osmikilometrová procházka dost hezkými místy. Na to, že bylo před bouřkou a deštěm a my jsme to tam neznaly, tak všechno proběhlo perfektně. A pršet začalo ve chvíli, kdy jsme nastoupily do autobusu. Ještě zítra a odjíždím na dovču.

Kapitola šestá - První kilometry

21. dubna 2009 v 1:01 | Mardom |  Cesta Irskem
Jak jsem slíbila, vkládám zde další kapitolu Irska. Mám pocit, že každá kapitola téhle povídky vznikne z náhlého impulsu. Škoda, že nechodí častěji. Povídku už mám v hlavě celkem rozloženou do kapitol a nacházíme se přibližně v polovině. Ale ono se uvidí, přeci jenom, povídka si žije svým vlastním životem. Omluvte chyby a překlepy, nekontrolovala jsem to po sobě a v tenhle čas se mi vůbec nechce. Tak snad se vám bude líbit.

Co bylo a co bude

21. dubna 2009 v 0:55 | Mardom |  A co já?
Co bylo a co bude

Jistě jste si všimli, že na mém blogu už nepřibývají články každý den. Kdo mě zná, ví, že se není čemu divit. Období zimní a letní aktivity se od sebe dost zřetelně liší.

Je to způsobené hezkým počasím, protože v takové chvíli mě neláká trávit svůj čas zavřená v pokoji a něco datlovat do pc. Celkově mě teď opustila múza (spolu se všemi mými láskami). Ale zase se v něčem cítím lépe. No s tou múzou jsem se trošku sekla (nebo mi to udělala naschvál), ale poté, co jsem rozepsala tenhle článek, jsem se šla koupat a dostala jsem chuť napsat další kapitolu Irska. A vzhledem k tomu, že jsem kapitolu k Víle sice napsala, ale zatím nepřepsala, vložím sem aspoň to Irsko (už jsem přibližně v polovině).

A co jsem vlastně v uplynulém čase dělala a co se chystám dělat? (říkám si, že jednou za čas informativní článek neuškodí, ale obvykle to nedělám, proto jenom v bodech).

Čtvrtý dopis pro Annie

15. dubna 2009 v 17:56 | Mardom |  Moje drahá Annie
Protože jsem na vás dlouho kašlala (ne doslovně), tak vám sem přijednom vložím i další díl. Ale netuším, kdy bude další. Ono je to s mým psaním teď složité. Miluju hezké počasí, ale v té chvíli není na blog ani psaní čas. Asi je to velmi pochopitelné. To neznamená, že tu nic nepřibyde. Možná víc, než by se zdálo, jen v tom asi nebude žádné pravidlo. Tak snad se nebudete zlobit.

Třetí dopis pro Michelle

15. dubna 2009 v 17:53 | Mardom |  Moje drahá Annie
Tentokrát sem vkládám jeden kratší dopis. Mám nějaký hektický program, takže omlouvám se, že k němu nenapíšu víc. Až se trošku vzpamatuju, tak snad vám podám i vysvětlení. Možná nějaký deníčkový záznam, co já vím. Ale to ještě dnes nehrozí.

Žena mnoha tváří

14. dubna 2009 v 12:26 | Mardom |  Básničky
Další osobní básnička, desátá z této kategorie, je věnována Frox. Jistě vám nemusím vysvětlovat, cože je to za kategorii básniček. Přemýšlím, že bych rubriku básniček rozdělila do skupin, ovšem přemýšlím, jak by to dávalo co nejlepší smysl. Ráda přijmu vaše rady, neboť je to dělení jak pro mě, tak pro vás.
Múza mě překvapila v noci - tuhle básničku jsem dopsala v 3:45 ve chvílích, kdy většina z vás už spala. Ač jsem vstávala už o půl osmé, tak se necítím nejhůř.
Dneska jdu na koncert Kamelotů a včera jsem byla na dlouhé procházce směr Prokopské údolí (spolu s Frox), kterou jsme stylově zakončily v hospůdce na pivu.

Vyhodnocení drabble soutěže - březen

11. dubna 2009 v 23:43 | Mardom |  Drabble soutěž
Omlouvám se všem, kteří výsledky čekali už ráno, ale tušila jsem, že to tak dopadne.
Takže bych ráda vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Vítěz této soutěže dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.

Vítězným drabblem je pro měsíc březen FALKIRA s drabblem VĚZENÍ s celkovým počtem 7 hlasů (www.zadvermi.blog.cz).

Dalšími účastníky byli:

Na hoře u křížku - Sissi (www.sissijanovna.blog.cz) - 2 hlasy
Zrádná bílá lilie - Quiquillka (www.quiquillka.blog.cz) - 4 hlasy
Přeměna - Mardom - 1 hlas
Poslední v řadě - Renuška (www.reenade.blog.cz/ - 4 body
Přestupní stanice - Ilwin (www.ilwin.livejournal.com/) - 3 body
Tajemství - Homo sapiens tupiens (www.misska.blog.cz) - 1 bod


Ráda bych poprosila Falkiru o zveřejnění nových slov do 14.4. 2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz (případně na icq). Čas na napsání nového drabble je do konce dubna a hlasování do 10.5. Možná budu muset trošku upravit čas, kdy k tomu má dojít, protože 1.-3. 5. jsem na chatě, takže pokud byste tady 1.5. nenašli soutěžní drabbly, tak je zveřejním až 4.5., protože dřív nebudu mít kdy a hlasování bychom posunuli do 12.5.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).

Jak na tebe vzpomínat

10. dubna 2009 v 1:55 | Mardom |  Básničky
Zítra vyhlásím soutěž, ještě nevím, kdy přesně, ale zatím to vypadá celkem jednoznačně (teda, teď jsem se zrovna nedívala). Jinak akční středy na dva měsíce přejmenováváme na psychostředy (ne,že by byly tak psycho, ale protože se učíme různé psychologické směry a tak), možná bude nějaké to plavání a deskovky, pokud se nám ovšem někdo přihlásí, že má čas. Bruslení už jaksi nefunguje, je moc teplo. Příští středu jdeme zpívat. No a tu další středu jsem já na moravě. Poslední týden v dubnu tady nejspíš nebudu, nebo jen minimálně. Beru si dovolenou a budu si užívat přátel a všeho.

Deset let

4. dubna 2009 v 1:03 | Mardom |  Básničky
Vkládám vám sem jednu vzpomínkovou. Na apríla to bylo právě deset let, co jsem začala s mou první láskou. A náhoda tomu chtěla, že jsme se den poté viděli a povídala si a pak jsem ve dvě v noci byla přivezena domů a ... napsala jsem tuhle básničku. Byl to hezký čas, ne nechtěla bych to vrátit, ale je moc fajn zavzpomínat. A také srovnat, co se za tu dobu změnilo.

PS: omlouvám se za to, že moc nepřidávám, nekomentuju ani u sebe, ani u vás. Mám teď málo času - tenhle týden, ale možná už zítra bude lépe a pokud ne, tak později.

Soutěžní drabble - březen

1. dubna 2009 v 0:26 | Mardom |  Drabble soutěž
Takže k dnešnímu dni se mi sešlo osm drabblů (jeden je můj). Jsem moc ráda, že se tento nápad ujal a další autoři se přidali do této minisoutěže. Výhra je jednoduchá. Vítěz zadá slova do dalšího kola. Omlouvám se za absenci diplomků a tak, ale já to neumím a tohle mi přijde jako lepší výhra. Od této chvíle můžete hlasovat o nej drabble (ostatní se podělí o druhé místo). Hlasovat můžete do 10.4. Děkuji všem, co mi výtvory poslali a ostatním přeju hezké čtení. Zadaná slova byla tato: reinkarnace, rej, rébus, realita, respekt a slova zadávala Renuška.