Březen 2009

Jsi La Manche

31. března 2009 v 3:38 | Mardom |  Básničky
Právě jsem dopsala básničku. Nejdelší básničku, kterou jsem zatím byla schopna stvořit. Celých dlouhých osm slok se mi podařilo uchovat rytmus i typ verše abab. Taky jsem se u toho naškrtala. Během těchto pěti hodin psaní jsem si povídala s Blanch přes icq. To ona svou přítomností probudila spící múzu a způsobila mou chuť psát. A vděčím ji za mnohem víc než jen za tuto básničku. Jako první mohla číst verše, které byly o ni a pro ni, které možná nebude lehké pochopit. Je tam totiž spousta narážek, ale myslím, že i bez znalosti tohle půjde číst.

Pro tebe má navždy drahá Blanch.
Ať tvé kroky doprovází jen samý smích a láska.

Jen kdyby

30. března 2009 v 21:25 | Mardom |  Z historie
Tentokrát vám sem na ukázku vkládám básničku složenou 7 12. 2002 někdy v jedenáct večer. V mých poznámkách je dále uvedena zkratka M.K., což znamená, že jsem to psala pro svou dlouholetou platonickou lásku. Díky těmto poznámkám jsem schopna si občas vybavit zlomky vzpomínek na tu dobu. Díky za ně.

Cesta do Rychnova a párty

30. března 2009 v 0:45 | Mardom |  Výlety
Už v průběhu týdne jsem dostala velkou chuť někam vyrazit. A tak jsem uvažovala, kde bych mohla jet. Nakonec jsem se domluvila s Velanorem, že ho navštívím v Rychnově. Po 4 hodinách spánku jsem většinu pětihodinové cesty (nelekněte se, tak dlouho jedete pouze když využijete jen osobáků a budete přestupovat) strávila spaním.

Počasí se celkem vyvedlo. Udělali jsme si okruh městem, spoustu jsem toho vyfotila, na chvíli jsme si sedli, pak jsem zjistila, že spoje zpátky jsem si vytiskla s pátečním datem, takže to jede až o hodinu později, ale nakonec jsem znovu vyrazila na cestu zpět. Ačkoliv jsem měla v plánu psát, moc toho nevzniklo (ale něco málo přece jenom ano, jen to musím dokončit).

Večer jsem šla s Falkirou tančit a skvěle jsme se pobavily.

Možná vám sem zítra dám fotky :-)

PS: původně měl být ten článek delší, ale už je hodně hodin, mě se chce spát, tak na to teď dlabu a pokud se mi bude zítra chtít, tak to trošku rozvedu.

Velikonoce

29. března 2009 v 7:19 | Mardom |  Z historie
Protože se velikonoce blíží a já tu teď nebudu, abych doplňovala nové aktuální věci, dám sem své nejstarší dochované dílo (tedy pokud se jednoho dne nebudu mít chuť probírat svými školními sešity a poznámkami na půdě u rodičů a nenajdu tam něco použitelného). Tahle básnička vznikla v dubnu 1995 a je celá o tom, co jsme dělali. Další, co byla zhudebněna.


Pavučiny přání

28. března 2009 v 5:07 | Mardom |  Jednorázovky slash i femslash

Tuhle povídku jsem psala do soutěže, která už asi nepoběží. A proto, aby neupadla v zapomnění, tak jsem se rozhodla ji sem vložit, ačkoliv má pro mě trošku bolestný dopad. Ale ta povídka za to nemůže, byla psaná ještě v době před velkým třeskem. Chystala jsem se tu povídku předělat, rozvést, doplnit, ale vážně to nepůjde, ačkoliv jedna stránka byla napsána. Možná za nějakou dobu se k ní vrátím, ale spíš počítám, že ne. Už je to historie.


Kategorie: Originální femmslash

Postavy:
Karolína Koukalová, Eva Smutná, Luboš Koukal
Rating: 18+


Třetí dopis pro Annie

28. března 2009 v 1:25 | Mardom |  Moje drahá Annie
Jak jsem měla v plánu, tak i přidávám (no dobře, asi o dvě hodiny později). Zítra jedu navštívit Velanora a ve vlaku bych měla strávit zhruba 8-10 hodin. Což hodlám využít k napsání dalších kapitol případně vytvořit opravy a tak. Dneska jsem udělala přípravu (vytiskla jsem si potřebné) a zítra snad múza dovolí. Některé věci už hnijou zbytečně dlouho. A některé potřebují pokračování. Tak v pondělí (či později) zjistíte, zda to vyšlo. Do neděle je už nastaveno :-).

Sen o tobě

26. března 2009 v 12:22 | Mardom |  Básničky
Dneska v noci se mi zdál velice živý sen. Ještě teď cítím určité pocity. Tak jsem o tom napsala báseň - s volným veršem, možná je to spíš vyprávění v řádcích, nevím, ale dám to do básniček. Je to takové malé shrnutí o čem byl.

Druhý dopis pro Michelle

25. března 2009 v 1:05 | Mardom |  Moje drahá Annie
Takže odpověď je zde :-). Nevím, jak dlouho to vydržím psát v tomhle tempu. Vlastně netuším, co sem budu dávat. Inspirace a múza už ke mě chodí jen na krátké návštěvy. Ale jestli budete mít zájem, můžu vám sem postupně házet básničky z minulosti. Jinak rozepsaných kapitol mám spoustu - mám pocit, že většina mých kapitolovek má další kapitolu rozepsanou. Ale nemám čas ani na sebe natož na cílené psaní, takže většinou vznikají jen krátké pocitovky. A nemám ani chuť psát na přání. Takže kdybych tu náhodou nic nepřidala, tak je to tím. Ale zatím krize nenastala.

Jinak zítra už je středa, měla to být libovolná středa, takže to asi dopadne tak, že se budou hrát deskovky na hůrce (sraz v 17 h u metra). Ale radši dejte vědět do komentářů. Začínají nám ty středy upadat, ale to bude tím časem případně financema. Ale jaro se blíží, tak snad bude líp (nebo taky hůř), ale já jsem optimista. No tak dost už vykecávání, pod perexem máte dopis.

Nejsem prvá

23. března 2009 v 2:10 | Mardom |  Básničky
Dostala jsem obrovskou chuť napsat básničku. Ale ve chvílích, kdy jsem měla čas, tak slova nepřišla. Nevzdávala jsem to a nechala čas plynout. Koupel bývá (nejen) u mě inspirující a i teď byla. Ale slova, která mě tam napadla se v básničce neobjevila. Přišla totiž další. Logicky nelogická nebo naopak, to už si přeberte. Ale opravdu hodně se mi líbí ten začátek a pak ten konec - ten asi nejvíc.

Smrt

22. března 2009 v 1:21 | Mardom |  Básničky
Básnička, jejíž první dva verše mě provázely už nějakou dobu a pořád jsem nevěděla, co s nimi. Až dnes (respektive včera) mě napadlo něco, co se k tomu hodilo. Nebojím se smrti, ale to neznamená, že ji vyhledávám. Chci to věnovat Frox, neboť včerejší večer měl své kouzlo.

Druhý dopis pro Annie

21. března 2009 v 17:12 | Mardom |  Moje drahá Annie
Takže tu máme další pokračování. Přemýšlení se trošku konkretizuje a rozepisuje, ale pořád jsou to jen chvilky, ve kterých něco vzniká. Schválně nezařazuju dopisy do určité doby, nerada bych je zatím něčím omezovala.

Jistota dávných staletí

20. března 2009 v 13:19 | Mardom |  Básničky
Tohle je básnička, kterou jsem psala v polospánku - těsně před spaním. Už ani nevím, co jsem před tím řešila, ale vím, že ráno už jsem si to skoro nepamatovala. Námět vpravdě otřepaný, ale zpracování mi nepřijde nejhorší. Ale nejlepší taky ne.

První dopis pro Michelle

19. března 2009 v 22:29 | Mardom |  Moje drahá Annie
První odpověď a znovu je celkem krátká. Ale myslím si, že je to tím, že si spolu teprve začínají psát. Ano, někteří lidé jsou po dlouhé době schopni napsat hodně stran, ale protože nechci psát o blbostech z obyčejného života, ale spíš podtrhnout určité aspekty, proto se od těchto míst budu spíš distancovat. Tím neříkám, že tam nebudou, spíš jen v omezené míře.

První dopis pro Annie

18. března 2009 v 17:47 | Mardom |  Moje drahá Annie
Nová rubrika, nový počin, nové postavy. Těžko říct, co všechno se z toho vyklube. Vlastně ani netuším, jak to mám popsat. Napadlo mě to jednou ve vaně a chvilku trvalo, než se to vykrystalizovalo v tuhle podobu. Jediné jisté je forma - budou to dopisy. Dopisy mezi Annie a Michelle. Jsou to dvě kamarádky, které rozdělil čas.

Cíl

17. března 2009 v 22:32 | Mardom |  Z historie
Takže protože se mi nechce vůbec nic přepisovat (je co, ale síla je někde na severním pólu a klíží se mi oči), tak vám sem dám vpravdě historickou básničku. Je totiž druhá v pořadí, co jsem složila, kterou mám uschovanou. Pokud co bylo předtím, je to skryto kdo ví kde. Máte to i s akordy, neboť jsme to tenkrát zhudebnili.

Jinak je dnes Den svatého Patrika, ale to jen tak na okraj.

Drabble soutěž březen

17. března 2009 v 16:22 | Mardom |  Drabble soutěž
Druhé kolo mé drabble soutěže. I tentokrát bych byla ráda, aby mi co nejvíc lidí poslalo drabble na stejné slova. Chci tím sobě i ostatním ukázat, jak dokáže být fantazie různorodá aneb každého napadne něco jiného.

Podmínky: plus minus 100 slov (tolerance 10 slov), do 31.3. prosím zaslat na mail: mardom@seznam.cz, já to 1.4. vše vložím a dám čtenářům možnost hlasovat pro drabble, které se mu nejvíc líbí. Já osobně taky napíšu drabble. Na hodnocení bude čas do 10.4. Vítěz kola bude mít právo zadat nové slova.

Slova tentokrát zadávala Renuška a jsou to tyto: reinkarnace, rej, rébus, realita, respekt.

Přeju hodně štěstí při psaní.

Morava, přátelé a to ostatní

17. března 2009 v 16:08 | Mardom |  A co já?
Čtyři dny tu nic nepřibylo. Články jsem nepřednastavila, neboť nebyl čas a trochu i chyběla díla. Ale už jsem zpět v plné síle. Něco málo jsem napsala, ale hlavně jsem si odpočinula. Čas strávený s přáteli utíká rychle a i mně ty tři dny připadaly příliš krátké.
Méně povinností sice znamenalo možnost být s nimi více, ale osm návštěv za dva dny je celkem dost. Ale i ty dvě až tři hodinky s každým upevňuje přátelství a navíc, já jsem se svými přáteli ráda.
Pondělí bylo ve znamení kadeřnice, vyřizování a taky cestování s kolem. Jinak jsem dostala halenku koupenou přímo v Indii a květinkovou svíčku. A mám jinou barvu vlasů.
Brzo něco přidám do prázdné rubriky, co se tu nedávno objevila. Ale vše má svůj čas. Netuším, kdy si stihnu sednout doma a něco přidat - protože až do pátku mám program (program bych zrušil).

Návrat zpět

12. března 2009 v 9:48 | Mardom |  Básničky
Tak mám pocit, že jsem dneska složila mou nejlepší čundráckou báseň, která je použitelná jako píseň, aspoň mě to tak připadá. První verš vzniknul včera, když mi žilami koloval bambus (víno s kofolou), ale pak jsem byla taková vláčná a šla jsem rovnou spát. Ráno jsem se probudila se skvělou náladou a v metru jsem to dopsala. Jsem z toho v euforii a jdu se o to s vámi rovnou podělit. Myslím, že mé myšlenkové pochody jsou celkem jasné, proto je nebudu rozebírat.Nezebe

12. března 2009 v 0:12 | Mardom |  Básničky
Sice poslední dobou píšu divné básničky, ale na tuhle žádná nemá. Nemůžu říct, že by byla bez nápadu. Ten nápad tam je, ale je hodně maskovaný. Může za to úterní návštěva Akropolisu a hlavně koncertu Xindla X. Kolegyně z práce mě vytáhla na akci, která měla být hip hopovým folkem. Už samotný název mě zaujal. Ale koncert ještě víc. Ač to není zrovna má krevní skupina, skvěle jsem se bavila. Ty jeho vtipné texty neměly chybu (jen ten zvuk byl hrozný než ho ke konci opravili). Pak jsme byli v rybě naruby a pak jsem napsala tohle.


Vyhodnocení drabble soutěže - únor

11. března 2009 v 23:58 | Mardom |  Drabble soutěž
Omlouvám se všem, kteří výsledky čekali už ráno, ale mám nějaký náročný týden (samá akce - za což jsem ovšem ráda). Vzhledem k tomu, že jsem si špatně spočítala datum, tak jsem to skoro o den opozdila (což na výsledku ovšem nic nemění).

Takže bych ráda vyhlásila vítěze této soutěže, jehož odměna bude vskutku originální. Rozhodla jsem se v této soutěži totiž pokračovat a vítěz této soutěže dostane možnost vyhlásit 3-5 slov pro příští drabble.

Vítězným drabblem je pro měsíc únor RENUŠKA s drabblem GÉNIUS s celkovým počtem 12 hlasů.

Dalšími účastníky byli:

Zimní snění - Zdeňka (přezdívka neuvedena) - 8 hlasů
Možná je to naposledy - Quiquillka - 8 hlasů (www.quiquillka.blog.cz)
Štěstí je krásná věc - Mardom - 9 hlasů
Jedno jméno, žádná naděje - autorka nechce být jmenována - 9 hlasů
Polibek na dobrou noc - Falkira - 5 hlasů (www.zadvermi.blog.cz)

Pokud Zdeňka nebo neuvedená autorka dodají adresu nebo dovolí jmenovat, ráda tak učiním.

Ráda bych poprosila Renušku o zveřejnění nových slov do 14.3. 2009 tady na blogu v komentáři nebo na mail: mardom@seznam.cz. Čas na napsání nového drabble je do konce března a hlasování do 10.4.

Děkuji za účast a přeji příjemné psaní v dalším kole. Všechny kdo hlasovali bych ráda poprosila o jejich komentáře k dílům (tedy pokud mají zájem a chtějí něco říct).