Leden 2009

Mimořádně akční pondělí

31. ledna 2009 v 21:02 | Mardom |  Akční středy
Většinou jsme akční ve středy, ale další týden bude akčně dvojitý. Kromě středečního akčního bruslení bude v pondělí ještě čajovna. Tentokrát to bude v 18h u Vinohradské tržnice a čajovna je hned poblíž - název už si nepamatuju, ale snad to tam najdu. V plánu je dýmka (respektive dvě) a taky nějaký ten čaj, pak pokec a možná už rozplývání se nad pexesem - pokud se to stihne. No aspoň nebudu spát :D. Takže pokud má někdo zájem, je vítán.

Silvestrovská

31. ledna 2009 v 20:45 | Mardom |  Básničky
Asi jsem nemocná. Jinak nevím, jak jinak vysvětlit to, že jsem už dvě odpoledne dobrovolně proležela a prospala. Ti co mě neznají se moc nepodiví, ale ostatní ví, že jsem strašně činorodý člověk, který prospí (poslední roky) velmi málo času a už vůbec ne odpoledne. Takže nechodím na své oblíbené blogy, nekomentuju, nepíšu (ačkoliv múza číhá, až si na ni udělám čas, protože témata přicházejí neustále, jen není síla je zpracovat) a prostě nedělám žádné oblíbené i nutné činnosti. V pondělí asi znovu nastartuju, vzhledem k tomu, že bude mimořádně akční pondělí.

Tahle básnička začala vznikat na silvestra. Sice jsem ji dopsala někdy jindy, ale myslím, že se mi podařilo zachovat atmosféru dané noci, kterou jsem strávila s Falkirou a Káťou. Vzhledem k tomu, že vznik patří do období před vyrovnáním se s rozchodem, omluvte mírný pesimismus v básni.

Ponožková královna

30. ledna 2009 v 22:04 | Mardom |  Drabble
Mám sepsané už všechny drabble na přání, teda až na to, co mi bylo zadáno ve středu osobně. Ale to se brzo zvládne. Všechny tři jsem napsala cestou do práce (jezdit do práce dvakrát tak déle, tak bych takhle brzo sepsala knihu). No a začnu s tím pro Renušku. Zadaná slova byla: ponožky, ofina, trůn. Celkem nesourodá slova, ale o to lépe. To, co vzniklo, je taková "ptákovina", až se mi to líbí. Nechápu, proč teď píšu samé pohádky ... ale to bude tím trůnem :D.

Duhová čajovna

29. ledna 2009 v 23:22 | Mardom |  Akční středy
Tuto středu jsme byli zase čtyři - já, Falkira, Quiquillka a Ari. V čajovně bylo skvěle. Dali jsme si dvě dýmky, tu první jablko s višní a druhou meloun s jahodou. A taky jsme měli čaje (jak překvapivé). Probíralo se hodně témat, mimo jiné i únorový plzeňský sraz. Tentokrát fotky nemám - jela jsem rovnou z práce a zapomněla jsem ho doma. Příští akční středu se bude bruslit a sraz je v 17 u výstupu metra Luka. Padlo spoustu dalších návrhů na akční středy - mimo jiné bowling, stolní tenis, in-line brusle a další. Nějak nám přijde, že středa je málo často.

Čirá voda

29. ledna 2009 v 0:41 | Mardom |  Básničky
Jeden z mých nejnovějších počinů (je toho víc, ale vložím je postupně). Psala jsem to cestou z práce (ráno vznikly tři drabble). Nějak se mi ty moje básničky začínají líbit, takže kritizování nechám na vás. Shrnutí akční středy napíšu zítra, bylo to úžasné, ale musím jít spát, zítra mě čeká v práci náročný den.

Kouzlo prvního pohledu

27. ledna 2009 v 21:44 | Mardom |  Songfic
Tenhle songfic vznikl jako reakce na mou odpověď v Mé desítce. A to konkrétně té první - písničky. Eillen se totiž víc líbila píseň She´s like wind z Hříšného tance než mnou vybraná. Říkala, že tahle písnička by ji seděla do jedné scény v Aldormě, ale že neumí psát romantiku. A tak jsem se jí nabídla, že ji to napíšu. Moc dlouho mi to netrvalo - max. dva týdny a songfic byl na světě.

Ráda bych vás také pozvala do Aldormy. Je to krásný svět a už o něm píšou čtyři autorky. A já už mám rozepsanou kapitolovku, která se tam bude odehrávat. http://eillen.snow-fox.net/

A ještě bych vám ráda doporučila Lomeril - www.barka.blog.cz a Jackie Decker -http://jackiedecker.radynet.org/, které o tomto světě také píšou.

Tak snad se vám to bude líbit.


Noc plná her

26. ledna 2009 v 22:58 | Mardom |  Básničky
Tato básnička vznikla brzké sobotní ráno (počítám, že kolem druhé - teda aspoň první dvě sloky, ta poslední byla dopsána dodatečně). Myslím, že zřetelně vystihuje pohodu dané noci. No je spousta věcí, které popsat ani nemůžu (nebo nechci). Ten hustý dým byl z vodní dýmky (mám pocit, že už druhé). Díky Vašku - nejen za tvůj čas.

Tichá bouře

25. ledna 2009 v 13:19 | Mardom |  Drabble
Drabble pro Míšu, která mi zadala slova: klobouk, paprsek, přístav, bouře, limonáda. Celkem nesourodá slova, ale nebylo to až tak beznadějné. Na všechno se dá něco vymyslet. Tohle je poslední předpřipravený článek, v pondělí bych už zase měla být normálně na svém PC.

Přístav pro smutnou duši

24. ledna 2009 v 14:13 | Mardom |  Básničky
Dnes se chci s vámi podělit o básničku, která patří do unikátní kategorie. Těchto básní jsem totiž napsala jen pár (asi osm). Jsou o lidech, kteří jsou mi nějak blízcí, znám je osobně a v těch básničkách píšu to, jak je vnímám já. Většinou se dozvím, že jsem se trefila. Eillen mě o takovou básničku požádala. Trvalo asi tři měsíce, než přišla ta správná múza (a můžu vám říct, že mi dala zabrat, protože napsat během chvilky drabble, básničku a ještě songfic, když ráno vstáváte, to je celkem náročné a to jsem odmítla psát ještě kapitolu, to už bych se zbláznila).

Květy rukou mrazu

23. ledna 2009 v 16:07 | Mardom |  Drabble
Livien po mě chtěla napsat drabble na téma: květy rukou mrazu. Vzhledem k tomu, že mám ráda výzvy, tak jsem se toho ráda chopila. Vzhledem k nedostatku času to sice chvíli trvalo, ale nebylo to až tak dramatické. Je to zvláštní, ale zase jsem spokojená. A úplně nejvíc se mi líbí ta poslední věta.

Křídla a číše

22. ledna 2009 v 17:58 | Mardom |  Básničky
Malá nevinná poznámka v komentáři od Blanch u ní na stránce způsobila, že jsem se asi další tři hodiny culila jak sluníčko a napadla mě konečně nějaká optimistická básnička. Člověk by nevěřil, jak může slovo DŮKAZ člověku zlepšit náladu, ačkoliv jsem si nebyla jistá, že je směřováno ke mně. Nicméně se mi vybavily vzpomínky a to krásné a vzniklo tohle.

Plavání v aquaparku

22. ledna 2009 v 0:12 | Mardom |  Akční středy
Dnes jsme byly plavat. Nebo spíš blbnout. Já, Quiquillka a Ice jsme si dosyta užily radovánek, které aquapark umožňuje. Tobogány, divoká voda i vířivka byly skvělým doplňkem pro plavání. Škoda že hodina utekla tak rychle, rozhodně to stálo za to. Tentokrát fotky nebudou (řekněte,že vás to překvapuje). Věřím, že hezké holky v plavkách by vás zaujaly, ale necháme to na vaši představivosti. Večer ještě neskončil, v jiné sestavě pokračujeme na Hůrce.

A co příště? Příště je na pořadu dne čajovna a ne ledajaká. Vybírali jsme tématicky. Sraz bude v 17 h u koně (na Václaváku) a půjde se do Duhové čajovny, kde si můžeme vychutnat i dýmku (nejen míru). Tentokrát nebude problém, pokud někdo dojdete později. Pro jistotu vám sem vložím odkaz http://www.duhovacajovna.cz.

Na programu bude spousta slash i neslash okruhů. Můžeme vymyslet další věci. Těšíme se na vás.

Rybník

20. ledna 2009 v 20:22 | Mardom |  Drabble
Takže poslední vánoční dárek (tu část kapitoly sem dám, až ji dopíšu). Mám pocit, že v tomto drabble mi utekla pointa. No což, nemusí to být vždycky dokonalé. Slova mi zadala Quiquillka a byla to tato: hrníček, rybník a bubák. Vzhledem k tomu, že zítra bude akční středa a ve čtvrtek odjíždím do Frýdku, kde budu patrně bez netu (částečně, pokud bráška nebude doma, budu okupovat jeho pc, teda jen tehdy, když nebudu někde na návštěvách), připravím články do zásoby. Tak snad to bude OK. Mějte se tu moc hezky, já se vrátím brzo :-).

Prázdný byt

19. ledna 2009 v 22:49 | Mardom |  Básničky
Předposlední vánoční dárek (a poslední básnička, už zbývá jen drabble) jsem napsala tu poslední noc, kdy jsem spala v bytě, kde jsem prožila přes pět let. Ačkoliv jsem se dozvěděla, že jsou vyměněné zámky, přestože mi bylo něco jiného přislíbeno (takže tam už nebudu moct přespat), i přesto je to místo stále mým domovem. V mém srdci totiž znamená hodně. On totiž domov nemusí být vždycky byt nebo domek, ale je to místo, kde se cítíte doma. A to já se cítím v okolí toho místa. A to zatím nic nezmění.

Nejlepší máma

18. ledna 2009 v 21:52 | Mardom |  Drabble
Takže předposlední vánoční drabble. Slova mi zadala Eillen a byla to tato: sníh, radost a klid. A protože jsem tušila, že má sníh ráda, vzniklo tohle.

Jeden

17. ledna 2009 v 21:41 | Mardom |  Básničky
Tahle básnička mě napadla, když jsem myslela na Blanch. Nevím sice proč, ale vždycky, když na ní myslím, ze mě něco vypadne (tedy ne něco, ale literární dílo, nejčastěji básnička). Brzo Vám sem dám jednu novinku, tohle pořád patří k vánočním dárkům (ale mám dobrou zprávu, už mi chybí vložit jen tři a budou všechny :D). No co, než bude konec ledna, tak máme vánoce za sebou :D. Od té doby jsem napsala pár dalších věcí - asi tři básničky, dvě drabble, jeden songfic a část kapitoly, takže pořád bude co přidávat.

PS: text básničky není směřován k Blanch - ona byla impuls.

Moje desítky 2

16. ledna 2009 v 19:50 | Mardom |  Ostatní
Jsem moc ráda, že jste mi položili tolik dotazů. A abychom se v článku neztráceli, přidávám jeho pokračování. Takže pravidla sice asi všichni znáte, ale neuškodí je zopakovat.

Chcete-li se o mně něco dozvědět, můžete se zeptat. Ale tak jednoduché to zase nebude.
Já na vaše otázky odpovím. Napíšu vám svých deset nej... na témata, které si vyberete a pokud to půjde, tak i vysvětlím, proč jsem si vybrala zrovna tohle. Budu ráda, když stejnou štafetku udělají ti, co mi položí nějakou otázku. Ráda se dozvím něco o lidech, kteří ke mě chodí.

Tak směle do toho - já už na vaše otázky čekám.

Deskové hry

16. ledna 2009 v 0:35 | Mardom |  Akční středy
Bohužel jsme tentokrát byli jen tři - Mardom, Quiquillka a Ari. Ačkoliv co se týče času, tak to bylo nejméně náročné (nebylo nutné přijít včas), tak to stejně nevyhovovalo. Část odpoledne jsme strávili vymýšlením překvapení - nebo spíš přípravou realizace. Pak jsme si zahráli jednou Carcassone a u bambusu jsme rozebírali časový plán střed i překvapení.

Takže příští středu bude plavání.

Sraz: 16:45 (posun o hodinu) na zástavce Sídliště Barrandov - půjde se do Aquaparku, kde se můžeme i vyblbnout na tobogánech. Cena za 1 h je 79,- Kč a za 100 min je to 136,- Kč. Na místě se dohodnem, na jak dlouho půjdeme.

S sebou: plavky, peníze, ručník, ostatní dle uvážení.

A ještě pár fotek ze středy.


Princezna bez vitamínů

15. ledna 2009 v 21:42 | Mardom |  Drabble
Vánoční drabble, který jsem napsala pro Falkiru. Zadala mi slova princezna, vitamíny a vrak, ale protože jsem to nejen já slyšela jako drak, tak jsem tam zakomponovala obě varianty. Je taky trošku pohádková - ono přeci jenom, jaká princezna bez pohádky. Tak se usaďte děti a poslouchejte.

Mladá řeholnice

14. ledna 2009 v 23:50 | Mardom |  Básničky
Další vánoční dárek, tentokrát jednoduchá říkanka. Líbil se mi začátek, ale vylezlo z toho něco úplně jiného. Tak asi tak nějak.