Září 2008

Muška v pavučině

27. září 2008 v 21:51 | Mardom |  Básničky
Takže druhá z řady, vkládám to v pořadí, v jakém jsem to psala. Tahle básnička je plná metafor. Pajuško, omlouvám se, že tu ještě není ta slíbená jednorázovka, ale je to tím, že se mi ty 2 A4 psané rukou vážně nechtějí přepisovat, teda teď, když jsem mírně unavená (nebo spíš více než mírně, hodně práce a málo spánku dělá svoje). Ale neboj, všechno bude - i Harry Potter se Salazarem Zmijozelem.

Samotná planeta

25. září 2008 v 22:28 | Mardom |  Básničky
Jedna depresivní básnička z poslední doby (úterý). Ten večer se mi básničky psaly fakt dobře. Napsala jsem rovnou čtyři. Škoda jen, že člověku se píše samo většinou v podivných náladách.
Jinak asi nebudu mít tolik času na icq a net, ale je mi to vážně jedno. Měla jsem za to, že mi to moc nebude psát a píše mi to, takže kdo ví, co bude.

Tolerance

16. září 2008 v 7:16 | Mardom |  Básničky
Další básnička, která mi nějakou dobu bez povšimnutí ležela na stole (mírně nedokončená). Ale protože jsem pryč a nemám moc co přidávat, vkládám aspoň tohle. Pokud se budu na dovolené nudit, přivezu některé věci dopsané, pokud se nudit nebudu, tak toho moc nečekejte. Já jedu rekreovat, ne psát :-D, i když se ani tomu nebráním. Tak zatím :-)

Láska na cestách

12. září 2008 v 14:00 | Mardom |  Básničky
Jsem na dovolené, ale to asi víte,takže jsem se rozhodla sem aspoň něco malinko nastrčit, když už si teda užívám v Německu a Švýcarsku (a to si pište, že si užívám). No a vzhledem k tomu, že jsem na cestách, tak i básnička má příhodný název.

Podzim

5. září 2008 v 0:41 | Mardom |  Ostatní
Tak jsem o půlnoci přišla z návštěvy. Chvíli jsem uvažovala - zapnout nebo nezapnout počítač, až vyhrála varianta číslo jedna. Kromě ICQ vedla má cesta ještě na můj blog - jak jinak. Chtěla jsem si prohlídnout, kolik lidí napsalo komentář k mé nové básničce, na kterou jsem pyšná - a nepřibyl ani jeden, ach jo, ale už jsem se s tím smířila. Už když vzhled najížděl, tak jsem si říkala, to je nějak dohněda, že by mi Blanch změnila lay? No už jsem minulý týden v duchu pomyslela, že je tu tento celkem dlouho a možná by to chtělo změnu, ale netušila jsem, že ta změna proběhne tak rychle - jo čtení myšlenek je dobrá věc - . Když se lay načetl, byla jsem nadšená, zase se mi trefil do nálady. Blanch prostě přesně vystihne mé oblíbené barvy a témata a spojí je v celek, který je pro mě dokonalý. Já ji tu nemít, tak jsou ty laye hrozné. Děkuji ti, Blani.

Stříbrný anděl

2. září 2008 v 21:48 | Mardom |  Básničky
Tuhle básničku bych chtěla věnovat své nejdražší přítelkyni Maik. Za to, co všechno pro mě teď dělá. Myslím, že kdyby mohla pohnout skálou kvůli mě, tak to udělá, kdyby to pomohlo. Nesmírně si vážím její obětavosti, ačkoliv sama to nemá jednoduché. Mám velké štěstí, že jsem ji poznala, neboť umí pohladit na duši a vykouzlit úsměv i tehdy, když je do pláče. Děkuji ti Maiki.

Proč nejsi tam, kde já

1. září 2008 v 23:43 | Mardom |  Songfic
Tenhle songfic jsem začala psát už před pár týdny. Jela jsem v noci autem a do ticha začala hrát tato písnička. Přišla mi taková hodící se k jedné události, která se mě týkala. Jenže, tenkrát jsem to nechtěla vkládat, protože zas tak hrozně jsem se necítila. Tak jsem songfic nedopsala a odložila. A dneska, díky probuzenému zájmu o můj femmslash, jsem dostala chuť to dopsat. Už to zdaleka není o mých osobních pocitech, já se z toho už dostala, ale představovala jsem si, jak by se mohla nějaká holka cítit těsně po konci s jinou holkou.

Škola - ale tak trochu jinak, než si myslíte

1. září 2008 v 22:35 | Mardom |  Z historie
Dlouho jsem přemýšlela, co tady v tento den dát. Nic nového nemám napsaného, nebo mám, ale nevím o tom, takže jsem sáhla do tvorby dávno minulé. Tentokrát hodně hluboko. Psal se rok 1996, když vznikla tato básnička, která měla být původně písničkou. Pak se mi na hodně dlouhou dobu - asi 4 roky ztratila. Naštěstí jsem ji našla. Ne že by byla tak dobrá, ale patří mezi prvních deset, které jsem v životě napsala, ne-li mezi prvních pět. Pro upřesnění jsem tenkrát chodila nejspíš do druhého ročníku na střední školu. Jo, roky letí a my s nima.