Červenec 2008

Kapitola pátá - Knihovna

31. července 2008 v 6:54 | Mardom |  Cesta Irskem
Ano, nezdá se vám to, opravdu přibyla nová kapitolka k Irsku. Važte si jí, neboť jsem ji dopsala někdy ve dvě ráno. Večer jsem měla obrovskou chuť něco napsat, tak vznikl Sirius. Pak jsem se šla čachtat a dostala jsem náladu napsat Irsko, přímo jen to. Vzhledem k tomu, že jsem si myla vlasy, tak jsem chtěla psát, než mi uschnout. Když jsem přišla z koupelny, zjistila jsem, že mi spadl net a nechtěl naběhnout, a tak jsem začala psát (bylo už kolem půlnoci) a tentokrát mě nerušilo ani icq. A psalo se mi to krásně. Už byl čas pokročit v ději. Tak snad jste na tuhle povídku ještě nezapomněli.

A Sirius je blíženec

30. července 2008 v 23:25 | Mardom |  Krátké HP Povídky
Jistě si říkáte, jak vznikl takový podivný nápis. Není to tak dlouho, kdy jsem spolu s Lejdynkou připravovala šílený jednodenní výlet na trase Praha-Tábor-Písek-Strakonice-Rokycany-Praha (až budou fotky, tak ochotně dodám článek, tentokrát je obrazová dokumentace důležitá). A po její pronesené poznámce - dneska jsem si přečetla dobrý horoskop - jsem vytáhla knihu o 12 znameních. Až bylo děsivé, co všechno byla pravda. Nevím, kterou z nás napadlo hádat, co jsou postavy z HP za znamení. Začali jsme Severusem. Hádali jsme ho spíš na Štíra, ale Kozoroh na něj sedí taky skvěle, takže je to nejspíš Kozoroh šmrncnutý Štírem. No a pak jsme se obě shodly, že Sirius je jednoznačně blíženec. U něj (na rozdíl od Severuse) J.K.R. nestanovila datum narození. Upřímně řečeno, jediný, kdo mi nesedí z postav je Ron.

Drahá cena štěstí

22. července 2008 v 19:54 | Mardom |  Básničky
Tuhle básničku bych ráda věnovala Blanch. Byla psána pro ni a tak to je spravedlivé. Poslední dobou zjišťuju, že vůbec nic nestihám, že utíká spousta dní a já ani netuším, kdy se na chvíli zastavím. Nemám ráda nudu, ale mám pocit, že bych ji teď na chvilku potřebovala. Píšu i nepíšu. Žiju i nežiju. Jsem.

Čas zavřel brány

16. července 2008 v 23:02 | Mardom |  Básničky
Dlouho jsem nic nového nepřidala (ano, týden mi přijde jako dlouhá doba), tak tu vkládám básničku, kterou jsem dneska dopsala. Má svá specifika, jako je použití určitých slov, střídání pravidelného rytmu na úrovni slok atd. Je to taková lehce depresivní pocitovka, spíš smíření než truchlení.

Řekni si a já ti napíšu 2

15. července 2008 v 22:49 | Mardom |  Ostatní
Protože je tato štafeta už hodně schovaná a já jsem zrovna doplnila své resty - takže je napsaná Blanch, Eillen, Rebelka, Mixie a Thompson, dávám další článek sem nahoru. Pokud má někdo další zájem, budu v tomto počinu pokračovat... Vyjmenovaní lidé najdou mé komentáře ještě u starého článku. Co se týče dalšího psaní a přidávání, tak na všem se pracuje. Poslední týdny jsou dost hektické, pořád se účastním nových srazů, poznávám nové lidi a angažuju se v nově vzniklých vztazích jako pomocník zprostředkovatel (to zní ale děsně blbě) a vytvářím náhody... Takže brzo zase něco přibude, ale jak brzo, to netuším, záleží na času i chuti.
Řeknu ti, proč se s tebou přátelím
  1. Co mě napadne, když se řekne tvé jméno
  2. Řeknu ti, co na tobě mám ráda
  3. Řeknu ti vzpomínku, kterou na tebe mám
  4. Zeptám se na něco, co bych o tobě chtěla vědět
  5. Povím ti moji nejoblíbenější povídku/obrázek, který jsi stvořila
  6. Na oplátku, to můžeš hodit k sobě na web/blog

MOW

7. července 2008 v 21:00 | Mardom |  Ostatní
Všichni, co máte rádi slash asi víte, že dnešním dnem se zveřejnily povídky, které budou soutěžit v kategoriích HP fandom, jiný fandom, originální. Takže pokud je tohle váš šálek kávy či čaje (případně dosaďtě jinou, vámi oblíbenou tekutinu), tak se běžte podívat na Memoriál Oscara Wildea, kde jsou všechny povídky zveřejněné. Já jsem se zúčastnila jako přispivatel, ale budu také komentovat a hodnotit ostatní povídky. Tak příjemné čtení.

Měď

6. července 2008 v 22:36 | Mardom |  Básničky
Dneska přidám i druhou básničku, která je o Falkiře. Chtěla jsem pro ni napsat něco už dávno a až na jeden, ne moc zdařilý pokus, mě nic nenapadalo. Jsem ráda, že z této básničky lze cítit energii.

Mraky v úplňku

6. července 2008 v 22:30 | Mardom |  Básničky
Paní Múza se dostavila zase v poetické náladě a já během krátké chvíle napsala dvě básničky o dvou lidech, které znám sice jen krátce, zato o to intenzivněji. Tu první básničku chci věnovat Lejdynce. Však také u ní tyhle verše vznikly.

3. Tady je moc čumilů

2. července 2008 v 0:44 | Mardom |  Dýmka sváru
Další kapitola dýmky na sebe dala čekat o týden déle, než se čekalo. Závada není na vašem přijímači, ale na našem soukromém i jiném vytížení. Kapitolka totiž před zveřejněním prochází lehkou kontrolou jiného oka. A tentokrát bylo času vyloženě málo. Nicméně je zde a myslím, že se konečně blížíme k zajímavé akci. Kameny prosím nechte na cestě, víme, že to zakončení je v takové nevhodné chvíli, ale brzy poznáte proč.

Děravá síť

2. července 2008 v 0:19 | Mardom |  Básničky
Když už jsme byly na srazu jen poslední čtyři, napadla mě básnička, která byla přerušena celkem ošklivým telefonátem. Poslední sloka byla tudíž dopisována až po srazu. Sraz byl ostatně hodně inspirativní. Tuto básničku bych chtěla věnovat Lejdynce, která mě přiměla dívat se na některé věci zase jiným pohledem.

Zase bylo hezky aneb bez srazu to není ono

1. července 2008 v 23:55 | Mardom |  Výlety
Původně jsem plánovala udělat dvě verze tohoto zápisu, ale protože je už celkem dost hodin, kašlu na to. To podstatné je řečeno a to, co bylo okolo, zůstane v našich srdcích. O emoce rozhodně nouze nebyla, myslím, že si to všechny užily. Pokud budu mít chuť a čas, předělám to, jinak vám to bude muset stačit.
Možná to bude znít překvapivě, možná taky ne, ale všichni co měli přijet, přijeli. Někteří dřív, někteří později, někdo nakrátko, někdo nadlouho, někdo zdravý, někdo nemocný.
Ale abych psala od začátku.