Červen 2008

Kdy sny

25. června 2008 v 21:35 | Mardom |  Básničky
Sice jsem říkala, že žádnou básničku nemám, ale tahle vznikla dneska v metru, když jsem dopsala jednu povídku do MOW. Nechci, aby ji Morgana Ehran zrušila a dala limit deseti povídek, tak snad se to povede. Nejspíš do uzavření zasílání povídek (6.7.) moc povídek nepřibyde, neboť budu psát do soutěže. Ačkoliv kdoví, jak to bude s časem - rozepsané věci jdou občas dopsat velice rychle.

Pražský sraz

22. června 2008 v 22:31 | Mardom |  Výlety
Měl to být takový menší sraz a vlastně to byl takový menší sraz. Hodně lidí nakonec nemohlo, tak jsme se v deset hodin u koně sešly jen ve třech - Eillen, Lejdynka a já.
Sedli jsme si do Mekáče s tím, že v jedenáct se tam má sejít neoficiální sraz z HSS. Já nikoho z HSS neznala, takže mi to bylo celkem jedno. Nakonec jsme s nimi strávily zbytek času a bylo fajn.
Z HSS se zúčastnily Emma S.S., Silmaren, Aneleh, Golux, Taťána Orlovská, Bedrníka, Kiera de Winter.

Moje narozeninová oslava aneb jak získat levně bouli na hlavě

22. června 2008 v 21:15 | Mardom |  A co já?
Tento týden byl pro mě velice náročný. A nebylo to jen proto, že bych slavila narozeniny, jak jistě skoro každý ví, vzhledem k množství přání, které se mi sešly. Letos mi popřálo tak šedesát lidí, což jsem rozhodně nečekala, ale mile to potěšilo. Tím, že mi do Prahy přijel Jarmil, tak jsem neměla čas na psaní, ale nápady jsem střádala do kapsičky a brzo se tu něco nového objeví - mám rozepsané kapitoly k Cestě Irskem i ke Stroji času, vím, co chystám dále do Antiimpotentního lektvaru a ještě musím napsat (respektive dopsat) dva soutěžní slashe. Básnění mi poslední dobou moc nešlo, takže básničky můžu dodávat leda do Historie.

Citové asociace

22. června 2008 v 17:53 | Mardom |  Básničky
Tak jsem po dlouhé době zase napsala básničku. Vzhledem k tomu, že dneska (teď večer) mě ovládá můj čtvrtý - zmatený blíženec, tak tomu odpovídá i má básnička. Je celkem taková pocitová, nehledejte v ní konkrétní děj, ani tam není. Je to vypisovačka z mého zmateného týdne, o kterém ještě napíšu. Vlastně teď pořád něco píšu. Až mě z toho bolí prsty. Ale taky si to všechno pořádně užívám.

Další výročí - 2 roky blogu

15. června 2008 v 20:33 | Mardom |  A co já?
V těchto dnech slaví můj blog druhé narozeniny. Ano, už tak dlouho Vám tady otravuju život. Teda jestli je pravda, že jsem svůj první článek napsala ten první den. Ale je fakt, že pořádně se to tu rozjelo až v prosinci 2006. Nevím už, jestli jsem si blog nadělila k narozeninám schválně, nebo to byla jen souhra náhod, jisté je, že výročí tohoto blogu a mých narozenin dělí jen 4 dny.

2. Co je to slash?

13. června 2008 v 22:50 | Mardom + Falkira |  Dýmka sváru
Konečně jsme se zase sešly a ačkoliv jsem byla mírně indisponovaná probíhající chřipkou, či něčím podobným, co mě teď sužuje, tak jsme vás nechtěly ochudit o další kapitolku. Snažily jsme se ze všech sil. Falkira mě nutila ležet a sama odhodlaně psala na mém notebooku. Za betaread bych chtěla poděkovat Maik, která nejenom opravuje gramatiku, ale i mou náladu, když je třeba.

Sraz v Rokycanech

11. června 2008 v 23:09 | Mardom |  Výlety
V sobotu 7.6. jsem se zúčastnila srazu v Rokycanech. Až na Maik jsem tam nikoho neznala, což mi ovšem naprosto nevadilo. V počtu deseti lidí a jednoho psa - jmenovitě: Eillen (pořadatelka), Bilkis, Lejdynka, Veronika, Maik s Danem a Dominikem, Frox, Bellanika a má maličkost, pes Pajda (patřící pořadatelce) jsme se vydali na Žďár, což je místní kopec, tyčící se přibližně něco přes 600 m nad mořem. Mé tělo, zvyklé na putování po Beskydech nezaznamenalo žádnou zvětšenou námahu, což se ovšem nedalo říct o ostatních členech.

Jami

11. června 2008 v 22:47 | Mardom |  Z historie
Vkládám zde básničku, která vznikla před pěti lety pro mého přítele k narozeninám. Tenkrát jsme spolu byli krátce - něco přes měsíc a vidíte ... jsem stále s tím stejným člověkem a ta slova, která jsem napsala, jsou i dnes pravdivá. Básničku, kterou pro něj teď píšu, bohužel včas nedokončím, neboť jsem se trošku zasekla, ale tímto si myslím nic nezkazím. Jen nám za tu dobu přibylo pár let. Možná za stejnou dobu Vám napíšu, že jsme se vzali ... kdo ví, život se občas odvíjí zvláštními stezkami. Každopádně mě toto dílko dneska potěšilo - tím víc, když vím, jak je to dávno.

Narozeninové šestky

6. června 2008 v 14:24 | Mardom |  Básničky
Tahle básnička vznikla spontánně a chci jí věnovat mé drahé Blanch k narozeninám. Pro ni také byla psaná. A protože se dneska bavím tím, že ji všude a různými formami gratuluji (sms, mail, u ní na stránkách), tak přidám i můj blog, i když nevím, kdy si to přečte :-). Ne že bych byla tak posedlá narozeninami nebo gratulacemi (obvykle mě to spíš nudí), ale dneska je to jiné. Tak nebudu to protahovat a konečně vložím slibovanou báseň.

Můj rok s travianem

5. června 2008 v 22:32 | Mardom |  Ostatní
Dneska jsem na žádost Kleopatry sepsala jedno povídání o hře, kterou jsem hrála bezmála rok. Protože se z nás stala parta lidí, co drží za jeden provaz, připravuje o tom hraní netovou knížku. A také nás poprosila o vytvoření našeho vlastního příběhu, jak jsme hráli travian. Protože si myslím, že je to stejně jako povídky a básničky mé literární dílko, ačkoliv až tak nesouvisí s tím, co tu obvykle nacházíte, přidám ho sem. Možná se najde někdo, kdo si ho přečte.

Kouzelný kouzelník

3. června 2008 v 19:53 | Mardom |  Drabble
Tohle drabble jsem měla napsané ve stejný den jako kapitolku. Ale chtěla jsem počkat, než bude mít kapitola nějaké komentáře, abych to tu moc nezahltila. No komentářů tam moc není, ale protože nepíšu jen kvůli vám, ale hlavně kvůli sobě, tohle drabble sem vložím teď. Na mou výzvu zadat mi témata k psaní se moc lidí neozvalo, takže mám trapně splněno. I když bez nápadů rozhodně nejsem. Poslední tři dny byly úžasné, slavila jsem narozeniny a svátek svého přítele a báječně si užila dny volna a pohody. Ani na internet jsem nešla. Ale ode dneška to zase napravuju a jsem na netu pečená vařená - no tak ne až tak moc, ale rozhodně jako dřív.
Nestává se mi často, aby byl název drabblete stejný jako slovo, jež mi bylo zadáno, ale příhodnější název bych nevymyslela. Slova mi zadala Falkira a zněla: Kouzelný kouzelník, sova, citrónová zmrzlina a vytouženou postavou byl Severus. Jako hodná kamarádka jsem úkol splnila a myslím si, že by vás mohl pohladit po duši.