Květen 2008

2. Trojka je hezké číslo

28. května 2008 v 0:37 | Mardom |  Antiimpotentní lektvar 18+ (jen pro odvážné a otrlé - slash)
Je zvláštní, že člověk občas něco napíše ve chvílích, kdy by se to absolutně nečekalo. Druhá polovina této kapitoly vznikla během telefonování a slova sama padala na papír. Varování je tentokrát jednoduché - zase 18+ a myslím, že tohle bude doprovázet celou povídku. I tato kapitola je věnována Manie Dardeville, která si přála tenhle pairing. Tak snad ji to potěší.

Snape poprvé v tanečních

26. května 2008 v 23:11 | Mardom |  Básničky
Sarah mi zadala drabble básničku na toto téma. Když jsem si to přečetla poprvé, trošku jsem se zalekla. Zkusila jsem něco napsat - děsný paskvil z toho byl, tak jsem toho nechala. Dneska mě něco napadlo v práci (na toaletách - jako obvykle). Hned jsem na to zapomněla. Jela jsem pozdě večer domů a vzpomněla jsem si, že jsem něco složila, ale už jsem nevěděla, jak to přesně bylo. Tak jsem začala znovu. Myslím, že mi odpustíte, že je délka slov 113. Ale u básničky to zas tolik neumím ovlivnit. Tak dost okecávání, tady je.

Štafeta: Řekni si a já ti napíšu.

25. května 2008 v 11:01 | Mardom
Už před nějakou dobou jsem u Sarah, Eillen a Jackie Decker objevila tuhle štafetu. Přijde mi moc milá a proto ji sem dávám. Snad se bude líbit i vám.
  1. Řeknu ti, proč se s tebou přátelím
  2. Co mě napadne, když se řekne tvé jméno
  3. Řeknu ti, co na tobě mám ráda
  4. Řeknu ti vzpomínku, kterou na tebe mám
  5. Zeptám se na něco, co bych o tobě chtěla vědět
  6. Povím ti moji nejoblíbenější povídku/obrázek, který jsi stvořila
  7. Na oplátku, to můžeš hodit k sobě na web/blog

Nový vzhled + A co takhle Drabble?

24. května 2008 v 23:10 | Mardom |  Ostatní
Pokud nejste slepí (což asi nejste, neboť byste tady nebyli a nečetli tenhle blábol mé ospalé mysli), tak jste si určitě všimli, že můj blog změnil vzhled. Jelikož mé nadání v tomto směru není velké, je tento vzhled dílem Blanch (Že ji znáte? to mě celkem udivuje *ironík*). Je moc hezký, mám modrou barvu ráda a navíc nejvíc tenhle odstín (celkem trefa Blani). Připomíná mi hezké letní oblohy během slunečných dnů. Takže si ho užívejte, než dostane autorka laye chuť mi ho zase změnit. Ráda se nechám překvapit.
+
Jsem si uvědomila, že už jsem dlouho nepsala nějaké to drabblátko. Proto Vám dávám příležitost zadat mi nějaké slova případně kratší téma. Co se týče zpracování, bude se snažit co nejdřív, snad to nebude tak hrozné jako s povídkama. U těch jsem se teď zasekla, ačkoliv v hlavě vím, jak dál, tak na papír to nějak neleze. A pak to přepisovat ... vždycky to radši přepisuju najednou, ale když je toho moc, tak se mi nechce. Ale teď se mi toho nechce víc. Tak snad budou drabblátka důvodem, proč zase psát.

Řetězový dotazník od Severusoložky

24. května 2008 v 23:04 | Mardom |  A co já?
Tak jsem přišla k dalšímu řetězáku. Protože mi nepřijde úplně pitomý, tak jsem ho vyplnila, možná se o mě dozvíte něco nového (pochybuju), ale každopádně je tady. Věnovala jsem se hlavně psaní a věcí s tím související.
Každá osoba napíše o sobě osm věcí a pak tenhle řetězový dotazník zadá dalším lidem a oznámím jim to na jejich stránkách.

A tedˇnám vládnou Blíženci

22. května 2008 v 22:14 | Mardom |  Ostatní
Teď začíná období, kdy slaví narozeniny zrozenci ve znamení Blíženců. Patřím mezi ně já i spousta dalších lidí, které znám. K horoskopům se stavím mírně skepticky, ale můžu říct, že některé charakteristiky celkem sedí. Člověk obecně má tendence brát si z toho spíš to pozitivní. Tento blog se horoskopy a jinými věcmi obyčejně nezajímá, tak teď udělám vyjímku a napíšu sem pro zájemce pár charakteristik - obecnou, sexuální a vztahy mezi znameními. Je to ve zkratce, mám knihu, která se zabývá všemi znameními a je tam mimo výše zmíněného psáno i o strachu, zdraví, kariéře, profesích, financích, vztazích na pracovišti, filozofii z Arkán, domovu, dětství.

Březník

21. května 2008 v 1:12 | Mardom |  Básničky
V sobotu jsem byla na Festivalu hudby a pohody na Březníku. Hlavními hosty večera byli Kameloti a hráli tam také: Vlasta Redl, F.T.Prim, Nešvilský krůžek, Jaroslav Samson Lenk a jeho parta, Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem. A také začínající umělci v rámci takzvané Otevřené scény. Kromě hezkého počasí (které nebylo všude), dobré muziky a zvučných folkových jmen, jsme si dopřávali také dobrého čuníka, výtečné pivo a neklesající pohodu. K vystoupení snad ani nedokážu nic napsat - možná jen to, že Viki je zpět v plné síle a to souznění kapely bylo cítit. Škoda jen, že to bylo takové krátké. Po festivalu následovalo hraní na kytary (bylo jich tam 5-6 na různých místech) až do pozdního rána, kdy jsem musela, trochu smutně, odjet. Nabilo mě to energií a dneska jsem složila i básničku, ačkoliv je zvláští tím, že jsem po skončení dopsala dvě další sloky a přeházela pořadí, také délka rýmu je netypická, ale pravidelná.

Proč už musím jít?

17. května 2008 v 1:01 | Mardom |  Básničky
Sama se divím, proč tu ještě straším, když zítra vstávám o půl čtvrté ráno (ano už za tři a půl hodiny), ale četla jsem dnes jisté komentáře z přelomu února a března, které se mě dotýkají a tak vznikla tahle pocitovka. Začínám si uvědomovat, jak to muselo být pro druhou stranu hrozně těžké. A je mi to líto, neboť jsem neudělala nic, čím bych to aspoň trochu zmírnila. Dřív, než jsem mohla učinit nějaké rozhodnutí, tak bylo toto břímě ze mě sejmuto. Tenkrát mi to trochu vadilo, teď to asi už chápu. A obdivuju to. Nejspíš to nebudete vnímat tak jako já (i když vím, že se najdou vyjímky), neboť je to hodně osobní, doslova nitěrné.
Zítra jedu na folkový festival (budou tam moji milovaní Kameloti a další) a hrozně moc se těším, na druhou stranu je mi smutno a také jsem dneska brečela, neboť jsem si už poněkolikáté četla Vinnetuovu smrt a zase mě to zasáhlo. Zítra v noci nebudu vůbec spát (dneska tak tři hodinky), další noc naspím možná čtyři, takže pokud mě v pondělí potkáte, asi ze mě bude pěkné zombie. Ale bude to stát za to.

1. Záhadná kniha

14. května 2008 v 1:07 | Mardom+Falkira |  Dýmka sváru
Nenecháme vás dlouho čekat a první kapitolu vkládám rovnou dnes. Rozjíždíme se pomalu, přeci jenom přepálit start není nic úžasného - spíše naopak. Kapitolky budou přibývat tak, jak nám inspirace a společný čas dovolí, ale jednou týdně bychom se scházet měly. Hezké čtení.

Dýmka sváru - o co se jedná?

14. května 2008 v 1:03 | Mardom+Falkira |  Dýmka sváru
Asi byste tomu nevěřili, ale v dnešní době se celkem nosí psát příběhy ve dvojicích či trojicích. Ani já už nejsem vyjímkou. Naše dobré kamarádky Blanch a Morgana Ehran, které bydlí blízko sebe, začaly už před nějakou dobou psát povídku s názvem Dýmka míru, která je o dvou mudlovských slečnách, které se dostanou do Bradavic. A já se jimi nechala inspirovat. Spolu s Falkirou - mou drahou spolupisatelkou, jsme nápad mírně upravili, a protože vycházíme z úžasného a úspěšného díla, dovolili jsme si (zatím bez zeptání - ale teď, když to nebude překvapení, tak se zeptám) půjčit název a upravit ho. Rozhodly jsme se ale úlohy obrátit - jistě, není to zcela originální, ale když jsou hlavními aktéry Severus Snape, Sirius Black a banda slashařek, o legraci nebude nouze.
Malé upozornění na závěr - celá povídka bude v kategorii 18+, ačkoliv začátek je mírnější.

Návštěvnost je 11111

14. května 2008 v 0:34 | Mardom |  Ostatní
Tak jsem dneska po náročném dnu přišla na blog a do mých očí praštila tato kouzelná čísla. Není to sice hodně, ale není to ani málo, navíc - je to moc hezké. A za to musím poděkovat i vám.
Jinak jsem dneska po dvou týdnech byla zase s přítelem, sice jsem za ním jela 200 km a byla s ním jen 3 hodiny, ale stálo to za to. Co jezdí tím kamionem, vídáme se opravdu hrozně málo.
Venku bylo moc hezky a tak jsme se procházeli a povídali si a já byla obyčejně šťastná.
No už jsem dost utahaná, takže jdu spinkat a nechám si něco hezkého zdát.

Třešňová vzpomínka

12. května 2008 v 22:20 | Mardom |  Básničky
Krátká básnička o prvním máji, aneb neobyčejný pohled na obyčejný den nebo obyčejný pohled na neobyčejný den. Mám ráda rozkvetlé třešně a jsem ráda za každý den, který můžu trávit s milovanou osobou (hlavně teď, když to není příliš často).

Smrtelník

8. května 2008 v 22:56 | Mardom |  Básničky
Tahle básnička je trochu zvláštní. Těch pět prvních veršů mě zavazovalo k tomu, aby z toho nebyl paskvil a snad se mi to i povedlo. Přijde mi to nadčasové tématem, netradiční je pro mě i složení slok po třech verších. Chtěla bych tuto básničku věnovat lidem, kteří jsou pro mě v tuto dobu hodně důležití, a kterých si nesmírně vážím. Pro Jarmila, Blanch, Morganu Ehran, Falkiru, Maniu Dardeville a Maik za všechno, co pro mě v poslední době dělají. PS: Mám vás ráda.

1. Školní trest

8. května 2008 v 19:20 | Mardom |  Antiimpotentní lektvar 18+ (jen pro odvážné a otrlé - slash)
Protože se mi dobře píše na přání a můj předchozí slash (co je x-factor) měl celkem úspěch, rozhodla jsem se pro Manii napsat další slash. Přála si pairing RW/SS, a když jsem namítla, že to je celkem náročné, tak řekla, že to může být DM/SS. Netrvalo dlouho a napadla mě zápletka, kde jsem mohla zapojit všechny tři. Původně to měla být jednorázovka, ale zjistila jsem, že se dá nápadu využít trošku víc a tak to bude krátká kapitolovka (nebude to mít víc než pět dílů). Jediné, co bude díly spojovat, je Severus Snape a antiimpotentní lektvar. Snažila jsem se to psát s nadsázkou, takže to berte jako lehčí parodii. Snad se vám to bude líbit.

Proč si myslíš

6. května 2008 v 21:38 | Mardom |  Básničky
Zase jedna úvahová básnička. Chci tu dát něco nového a tohle už mi leží v šuplíku dlouho. Teď zrovna píšu jednorázovky (no kdoví, jestli z toho neudělám kapitolovku) a na básničky zrovna nemyslím a dneska přemýšlím, že už bych šla spát, což je zvláštní, ale proč se před volnem nevyspat, že .

Jak bylo na srazu v Olomouci

5. května 2008 v 23:18 | Mardom |  Výlety
Jak bylo na srazu?
Asi se divíte, proč to tu dávám s více než týdenním zpožděním - ale to je způsobeno tím, že těsně po srazu bych byla schopná napsat jen něco ve smyslu - bylo to skvělé, super, úžasné, mega atd. No pak jsem šla na tři dny do práce, kdy jsem se jakžtakž vzpamatovala a už tu bylo dlouhé volno, ve kterém jsem hodně cestovala a tudíž se i unavila. Proto se snažím to napsat aspoň teď.

Odpustíme náhodě?

3. května 2008 v 15:43 | Mardom |  Básničky
Další z mých básniček, u kterých nedokážu říct, proč jsem je psala. Začátek vznikl dřív a zbytek až po srazu, takže mé emoce byly úplně rozdílné. Dneska tu asi přibyde trošku víc věcí, je to nejspíš tím, že po šílených dvou dnech mám trošku času, takže kromě uklízení - jak reálného, tak virtuálního světa, mě čeká také přepis některých věcí a s tím spojené vkládaní (a pokud něco dopíšu, tak toho bude mnohem víc).

Co je x-factor

3. května 2008 v 15:33 | Mardom |  Jednorázovky slash i femslash
Vkládám zde další slash, který vznikl na přání Manie Dardeville. Nějak se mi nelíbily povídky, které k tomu dostala dřív, přišly mi trošku nereálné, tak jsem si řekla, že bych to uměla napsat lépe. Pro lidi, kterým je slash odporný (tedy vztah dvou mužů), musím doporučit, ať dál tuto povídku nečtou. Neboť tím, že v ní vystupují reální lidé, se vystavují možné újmě na zdraví. Tato povídka je pouhá fikce a obou protagonistů se tím nechci v žádném případě nijak dotknout. Rating této povídky je 18+.