Duben 2008

Dvojité výročí

22. dubna 2008 v 23:30 | Mardom |  A co já?
Nevím jakým výročím začít - asi tím, které se týká fanfikce. V dubnu to jsou dva roky, co jsem začala číst povídky s tématikou HP. Ale trvalo ještě dva měsíce, než jsem získala odvahu založit si blog a pak další dobu, než jsem začala pravidelně psát.
To druhé výročí se týká mé soukromé věci. Dnes je to přesně pět let, co jsem se svým partnerem. Moc si toho vážím a tímto bych mu chtěla říct, že ho pořád miluju. Chtěla jsem mu věnovat nějakou mou básničku, ale žádná mě nenapadla. Tak tady aspoň vložím jednu starší, ale pořád aktuální. I tím, že nám okolnosti nedovolily být dneska spolu.

Svět plný barev

16. dubna 2008 v 0:09 | Mardom |  Básničky
Tak jsem se včera podívala do svého notebooku na básničky, které jsem ještě neuveřejnila a všimla jsem si, že jsou všechny celkem depresivní. A strašně se mi zachtělo dát sem nějakou optimističtější. Jelikož jsem žádnou nenašla, musela jsem si ji napsat. Už asi dva dny jsem měla poznamenané první dva verše s tím, že to jednou dopíšu a dneska, když jsem šla do práce, mě napadlo pokračování, které jsem sepsala. Není to úplně optimistické, ale už to není tak depresivní jako ty předchozí. Tak snad se vám to bude líbit, ačkoliv je děj mírně podivný.

Stejně smutné ráno

14. dubna 2008 v 21:23 | Mardom |  Básničky
Přidávám další básničku, kterou jsem napsala na přání pro Ojerena. Ten si mě vyhlédl na icq a pochválil mou tvorbu a tak jsem mu nabídla, že pro něj nějakou napíšu. Chtěl, ať je o zlomeném srdci. Napsala jsem ji za chvilku a tady je.
Stejně smutné ráno
*
Dlouhé hodiny v zoufalství se topíš
a další ráno je stejné jako bylo včera,
v noci nespíš a smutkem se soužíš,
tvoje holka s jiným začíná - ach běda.
*
S jiným létá do oblak i výš,
marně hledáš slova, která spálí zlost,
na tobě je nést toho rozchodu kříž,
nebyl jsi ji dobrý asi dost.
*
Máš srdce zlomené a nemáš je čím slepit,
je těžké pochopit, kdy se mohlo rozbít,
že čas je na to lék, tomu nechceš věřit
a stejně neumíš se na ni strašně zlobit.

Prohraná láska

8. dubna 2008 v 23:44 | Mardom |  Básničky
Můj život se dostává do normálu, problémů ubývá, času přibývá, ale nálada, ta je nějaká mírně depresivní, melanchonická. Nevím, jestli je to tím počasím nebo tím, co se kolem mě mění a já jsem jen malou součástí toho všeho soukolí. Básnička je psaná někdy kolem tří ráno a tak nějak vystihuje mou náladu.

Je to ta žena

4. dubna 2008 v 0:09 | Mardom |  Básničky
Martinka včera dokončila inventuru a vymýšlela program do Olomouce a dneska se sešla s bývalou spolužačkou (domluvily jsme se na kafe a palačinku a skončily u piva a hermelínu - ne, nekruťte hlavou, malá změna plánu nebo chutí). Neznámou náhodou tam do té restaurace po dvou hodinách přišel náš společný kamarád i se svou holkou (všichni se známe) a tak jsme seděli, kecali a popíjeli. Pak jsme se rozprchli každý jiným směrem domů a já jsem došla k názoru že:
1) když piju, neměla bych vzpomínat
2) když vzpomínám, neměla bych pít
3) a když už přesto piju a u toho vzpomínám, tak bych měla u sebe vždycky mít tužku a papír, neboť sice vznikají sentimentální básničky, ale s jistou podivnou sebedůvěrou jsem na ně hrdá.
A podle této básničky poznáte, kam se mé myšlenky ubíraly.

Roky mého života

2. dubna 2008 v 1:22 | Mardom |  A co já?
Ani nevím, proč mě to vlastně napadlo, ale řekla jsem si, že ten život letí strašně rychle a dělá mi potíže vzpomenout si, co jsem dělala před nějakou dobou. A tak vznikl nápad vypsat si jednotlivé roky z mého života a charakterizovat je jedním slovem, něco, co se mi vybaví, když se mě někdo zeptá, co jsi dělala, když ti bylo tolik a tolik. Já vím, že to asi nikdy nevyjádří celý ten rok a třeba dětství (ty první roky) je problém nějak vyhodnotit (kdo si to pamatuje, že). Trošku mě inspirovali indiáni, neboť ti mají sklon roky/měsíce poeticky pojmenovávat. Nejspíš vám to nic neřekne, dávám to tu spíš pro zajimavost, důležité je, že pro mě to má hodnotu, ale bylo by zajimavé číst si něco podobného od jiného človíčka (proto nebudu proti, když to taky uděláte). Jsem ochotná k tomu podat i vysvětlení (proč je tam zrovna to či ono). Některé roky byly jasné hned, u některých jsem musela hluboce tápat v paměti a někdy zase vybírat tu nejsilnější vzpomínku. Ale teď už budou: roky mého života.

Aprílová láska

1. dubna 2008 v 23:30 | Mardom |  Básničky
Tak tu máme dneska první duben, nebo-li jinak řečeno apríl. Já si před lety udělala aprílový žertík z jednoho kluka - a ten žertík trval skoro čtyři roky. A o tom je tahle moje báseň.