Březen 2008

Řetězák - řekni to písní

28. března 2008 v 0:41 | Mardom |  A co já?
Ačkoliv řetězáky obvykle nemusím, zase jsem našla jeden, který mě zaujal a to u Leiy. Asi to bude tím, že tady odpovídáte na dotazy názvy písniček (od jednoho autora) ... vybírání nebylo jednoduché, pár odpovědí (no skoro všechny) jsem změnila, neboť jsem vždy našla název, který to vystihoval lépe a několikrát jsem si říkala - škoda, že musím vybrat jen jeden název.
Tak a teď už k pravidlům:
*Vyber si zpěváka/skupinu.
*Odpovídej pouze názvy jejich písní.
*Předej to dál.

Když slunce jde spát

27. března 2008 v 0:09 | Mardom |  Básničky
A na závěr ještě jednu kratší básničku, kterou jsem psala pro Heather. Je přáním na dobrou noc, tak vám ji přeju a jdu se odebrat do věčných lovišť.

Parní láska - 3. Máš šanci

27. března 2008 v 0:04 | Mardom |  Z historie
Tak jsem se dneska dokopala k přepsání další kapitoly, kterou jsem musela rozdělit na dvě části, neboť byla celkem dlouhá a i věcně je lepší to oddělit. Rating by nejspíš měl být už 15+, ačkoliv se pořád ještě nic moc neděje. Jsem celkem grogy, takže nejspíš půjdu hned spát.

Srdce na provázku

23. března 2008 v 23:21 | Mardom |  Básničky
Zase mě navštívila ta tajemná žena se jménem Inspirace a pomohla mi vytvořit básničku, kterou zde vložím hned, neboť jsem ji dokončila před chvílí. Přesně vystihuje moje pocity, ale necítím to depresivně, spíš jako novou cestu, po které je možné jít. Pro tebe - má lásko i inspirace.

Člověk je sám

21. března 2008 v 21:31 | Mardom |  Básničky
Nedá mi to, abych sem nevložila jednu z básniček, které mám napsané již nějakou dobu. Rozhodně je mi už lépe než tenkrát, ale jaksi nemám na optimistické básničky moc štěstí. Lépe se opravdu píšou ty hodně depresivní nebo zamilované. No a teď nejsem ani v depresi, ani zamilovaná. Tedy čerstvě zamilovaná, abyste si nemysleli, že necítím lásku (tu teda cítím).

Aktualitky aneb co nového u mě a ve světě

21. března 2008 v 13:29 | Mardom |  Ostatní
Jak jste si jistě stačili všimnout, už taky máme znovu velikonoce. Letos nebudu psát takový šílený článek jen o nich jako před rokem, neboť mám toho na srdci mnohem víc.
Co se týče mé osoby, tak ačkoliv jsem už nestudující, tak mám od čtvrtku volno (vzala jsem si dovolenou) - což se mi vyplatilo, neboť jsem si parádně odpočinula (dva dny po sobě spát 12 hodin je pro mě poslední dobou velký luxus). Dneska už asi začnu něco vyvádět, ale i tak je vidět, že sbírám síly.
Z novinek ze světa poslední doby musím říct, že mě zarmoutily dvě zprávy.
1) ve věku 90 let zemřel spisovatel Arthur C. Clarke - jeden z nejznámějších spisovatelů sci-fi. Napsal úžasné příběhy a spolu s Asimovem a ještě jedním jsou pokládáni za zakladatele novodobé sci-fi. Díky němu jsem do své četby zahrnula i tento žánr.
2) onemocněl rakovinou herec Patrick Swayze, který hrál například v Hříšném tanci nebo v seriálu Sever a Jih. Tento velmi charismatický herec se mi hodně líbil a doufám, že tuto nemoc překoná a dožije se ještě hodně let.
Poslední novinka je už optimistická (a není ze světa):
dlouho už se nekonal žádný sraz, proto jsem poprosila Geri o napsání článku, aby se začlo s diskuzí na téma sraz v Olomouci - kdy vám to vyhovuje. Pro všechny zájemce o sraz mám jedno info: běžte se podívat na www.dychanky.blog.cz, kde najdete všechny důležité informace.

Den svatého Patrika

18. března 2008 v 22:14 | Mardom |  A co já?
Včera byl den, který pro většinu lidí v České republice nic neznamená. I já jsem ho málem prošvihla, neboť v českém kalendáři o něm není ani zmínka a můj život poslední dobou připomíná víc pohled z rychlíku než normální existenci.
Den svatého Patrika slaví hlavně Irové, a to 17. března. Není divu - svatý Patrik je patronem Irska. Já jsem si ho už před dlouhou dobou ... počítám tak dvanácti až patnácti lety zvolila i za svého osobního patrona. Asi bych Vám nedokázala říct proč, sama to totiž nevím. Tenhle světec mě ovšem už dlouhou dobu fascinuje.
Mám dneska v hlavě tak nějak prázdno, tak už asi přidám jen slova písničky, která se jmenuje stejně jako tento článek a je - jak jinak - od skupiny Kamelot.
Na zastávce stojí sám,
chlap, co má vlasy do očí,
jízdní řád má potrhán,
shoda náhod život otočí.
*
Je den svatého Patrika a sněží,
světlo Betléma až zabliká z věží...

Forever young

18. března 2008 v 20:29 | Mardom |  Songfic
Chci zde vložit songfic, který má pro mě velkou citovou hodnotu. Je to hlavně díky písničce Forever young od skupiny Alphaville. Její slova mě zasáhla už před dlouhou dobou, neustále jsem přemýšlela o zpracování, ale až teď, po připomenutí jedné moc milé osůbky, jsem dostala odvahu k tomu něco napsat. Nevím, jestli to vyjadřuje přesně to, co se mi občas honí hlavou, ale každopádně jsem moc ráda, že jsem to napsala.

Parní láska - 2. Setkání po letech

14. března 2008 v 21:57 | Mardom |  Z historie
Dneska jsem se dokopala k přepsání další kapitoly této povídky. Tak nějak přemýšlím, jestli mám pokračovat v dopsání tohoto příběhu. Podle komentářů to však skoro nikdo nečte, tak kdoví, jestli to má nějaký smysl. Možná jen sama kvůli sobě. Uvidím, jak se mi bude chtít. Přeci jenom už je to hodně let.

Jarní touhy

13. března 2008 v 21:57 | Mardom |  Básničky
Blíží se jaro, což mě naplňuje radostí, neboť tahle zima nestála za nic a já stejně radši teplejší počasí. Mám ráda šeřík - je to pro mě ta nejmilejší jarní květinka (keř), mám ráda tu vůni. Už mi z toho všeho cvokatí a jaro mě donutí vykašlat se na některé povinnosti a na chvíli vypadnout ven, do přírody a odpočívat.
Tuhle básničku bych ráda věnovala minie, protože byla první, kdo tuhle básničku četl. Měla jsem totiž včera možnost ji poznat, což jsem moc ráda. Zažili jsme spolu bláznivých sedm hodin a asi na to hned tak nezapomenu.

Parní láska - 1. Vánoční překvapení

11. března 2008 v 1:03 | Mardom |  Z historie
Není to tak dlouho, co jsem tu založila rubriku Z historie. Jistě vás zajímá, jak jsem kdysi psala. Pro vaše pobavení sem vkládám mou druhou (naivní) kapitolovku. Má to čtyři kapitoly a je to (bohužel) nedokončené ... ale je možné, že se někdy pustím do pokračování. Co se týče místa děje, vycházela jsem z toho, co znám, tak se nedivte, když vám přijdou některé věci hodně povědomé. Je to psáno asi před 10 lety a moc jsem to neupravovala (jen do očí bijící hrubky). Tuto povídku jsem si stihla vytisknout asi týden před tím, než mi shořel harddisk, takže to musím znovu přepisovat (ale mám čitelný podklad ). To je asi vše, co jsem vám k tomu chtěla napsat - bavte se hezky .

Snílek

10. března 2008 v 20:35 | Mardom |  Básničky
Tak Vám tu přináším další z mých básní, která vznikla před časem. Přijde mi taková odlehčená a přesto v ní cítím tu sílu, tu dálku.

Svět se jednou usměje

6. března 2008 v 0:13 | Mardom |  Básničky
Nepíšu často volné verše, spíš hodně vyjímečně, ale dneska se mi samy skládaly. Zprvu to bylo depresivní, ale ten konec mi přijde spíš nadějný /doufám, že to není jen má iluze/. Nejvíc se mi líbí ta poslední věta. Tak nějak nevím, jak to okecávat, snad jen - začínám zase věřit, že brzo bude líp. Ty těžké chvíle pomalu odplouvají v dáli.

Proč trhat ptákům křídla

3. března 2008 v 21:44 | Mardom |  Básničky
Taky jste se někdy dostali do situace, kdy nejlepší řešení bylo nedělat nic? Nebo něco, co nebylo nejlepší pro vás, ale pro toho druhého? Já takové rozhodnutí musela učit v posledním měsíci již podruhé. A doufám, že to bude opravdu to nejlepší. Já často říkám, že největší obětí lásky je dát svobodu. Tak vám přeju hodně štěstí při podobných rozhodnutích.
Chtěla bych tuhle básničku věnovat všem, co se cítí sami.

Starý deník - povídka pro Jaen

3. března 2008 v 21:35 | Mardom |  Krátké vlastní povídky
Dneska přidávám další z mých restů. Jaen jsem slíbila napsat povídku na zadané parametry a trošku jsem se v tom našla. A to natolik, že uvažuji na to téma napsat něco víc. Proto bych byla ráda, kdybyste hlasovali v anketě, jak to vidíte.

Drabble pro Mixie

2. března 2008 v 23:05 | Mardom |  Drabble
Další z mých pokusů dokázat, že napsat nějakou blbůstku se dá na cokoliv. Slova byla celkem náročná (různorodá), ale mě se líbila. Ráda zkouším své možnosti. A jelikož mi to přišlo lepší napsat jako drabble, tak to má sto slov (tedy bez nadpisu, ale ten jsem přidala až posléze).