Prosinec 2007

Něco končí, něco začíná.

31. prosince 2007 v 17:46 | Mardom |  Ostatní
Je poslední den v tomto roce ... už jen pár hodin (podle počítače v době kdy to píšu, tak nějakých 6 hodin a 24 minut) a přivítáme rok 2008. Většinou lidé bilancují, jaký byl ten předchozí rok a dávají si nové předsevzetí. I já bych teď ráda bilancovala. Tento blog mám již rok a půl, během 10 měsíců (dřív jsem počítadlo neměla) ho navštívilo 5670 lidí (vím, že hodně lidí přišlo několikrát a že to počítá i mé návštěvy), přesto mě to číslo těší. Moje průměrná návštěvnost je okolo 30 lidí za den. Pro někoho je to možná málo, ale já jsem za to ráda. Teprve v listopadu jsem začala psát více. Do té doby to bylo víceméně nárazově. Začalo mě to bavit, mám spoustu nápadů a chci víc psát, tak doufám, že mi to čas a okolí dovolí. Díky blogu a hlavně díky fenoménu zvaném Harry Potter jsem poznala spoustu skvělých lidí (nedokážu to spočítat - musí jich být nejméně sto, neboť na icq jich mám 33 a v oblíbených odkazech dokonce 37 a spoustu lidí nemám nikde, jen je znám). Nejsem zažraný fanoušek, nemám žádnou oblíbenou postavu, pár a dost často píši spíš originální tvorbu než HP. Když už to je HP, tak většinou drabble nebo teď v poslední době slash.
Chci poděkovat všem, co tady chodí, těm, co mě mají rádi, neboť věřte, že jste pro mě hodně důležití. I když tady nacházím jen málo komentářů, stejně nebudu končit, neboť má fantazie se zde může ukrýt a ukázat své tajemství.
Něco končí, něco začíná. Je tomu tak vždy. A proto vítám nový rok a přeji mu, aby byl ještě lepší než ten minulý, aby to hezké, co začalo, pokračovalo a toho špatného, aby bylo co nejmíň. A přeji to i vám všem ostatním, co tady chodíte.
PS: doufám, že to ten blog přidá, nějak se mu nechce.

Zimní nálada

30. prosince 2007 v 20:04 | Mardom |  Básničky
Přidám vám další z básniček, které jsem dala jako vánoční dárek přes vánoce. Bylo to první dílko, se kterým jsem vydržela čekat až do vánoc. Já totiž nerada čekám, pokud mě něco potěší, ráda se o to podělím hned. Tuto básničku jsem věnovala Blanch.

Vinná touha

28. prosince 2007 v 22:20 | Mardom |  Básničky
Dnes přidám další z dárků, které jsem poslala přes vánoce. Je věnovaný Blanch a byl napsán po jednom večírku, kde jsem pila víno a myslela jsem na samé hezké věci ... tak na ně myslete taky.

Vánoční dárek

24. prosince 2007 v 19:30 | Mardom |  Jednorázovky slash i femslash
Vkládám zde první ze dvanácti dárků, které jsem poslala přes vanoce.snow-fox.net. Tento slash jsem věnovala Morganě Ehran. Je zde její oblíbený pairing Remus/Sirius a rating je 18+, neboť jsou zde popisné scény. Užívejte si ho.

Veselé velikonoce nebo vánoce?

23. prosince 2007 v 22:06 | Mardom |  Ostatní
No asi jsem vás moc nezmátla, pokud se aspoň jednou za čas koukáte na kalendář. Ano, jistě, jsou to vánoce, co se teď slaví, takže uklízení, pečení, vaření, strojení stromečku, kupování dárků .... a také psaní povídek, kapitol, básní a jiných literárních útvarů jako dárků pro lidi, které máte rádi. Já se letos překonala a nadělila jsem celkem 15 dárků, z nichž tři už tady na blogu straší :-D Zbytek vám postupně přidám a začtu asi až po štědrém dnu, neboť nechci zkazit překvapení lidiček. Chci se omluvit všem, kterým jsem něco nenapsala. Mám vás všechny ráda, ale není v mých silách napsat toho tolik (pokud bych ovšem nezačala v červnu). Proto jako malou náplast přijmětě tuto minibásničku:
Sněhová vločka ti políbí tvář,
když nastává ten vánoční čas,
pohodu, klid lidičky mějte
a dlouhý čas se spolu smějte.
A dětské oči rozzáří stromek,
pohladí duši lidský dotek,
dárečky z lásky úsměvy kouzlí,
pohodu domova, co krásně voní.
Přeji vám, aby jste si odpočinuli a prožili vánoce podle svého přání. Zastavte se na chvíli, dopřejte si trochu toho kouzla domácí pohody a zkuste rozzářit oči vašich nejbližších, tohle nic nestojí. Vánoce jsou totiž hlavně o lidech a i vy můžete někomu dopřát mír v duši.
Já si pod slovy vánoce představím vůni jehličí, mrznoucí sníh, rozesmáté tváře, rozsvícený stromeček, svítící lodičky plující po řece, přátelství a krásu rozsvíceného města.
TAK ŠŤASTNÉ A VESELÉ!!!!!

Tajemství

20. prosince 2007 v 23:12 | Mardom |  Básničky
Psala jsem si teď s Morgankou, myslela jsem na Morganku. Napadlo mě tohle. Je to okamžitý výplod mé mysli, ještě trošku ovíněné. Mé rozpoložení, mé pocity. Je to malý vánoční předdárek, neboť to hlavní ještě přijde, je to malá ochutnávka toho, co může být. Pro tebe k vánocům první z mnoha dárků moje milá Morgano Ehran (Kaji).

Vzdorování osudu

19. prosince 2007 v 21:31 | Mardom |  Básničky
Dnes je den blbec. Od rána až do večera, od písmenka A až do Zet. Jsem vyčerpaná, zničená, smutná. Už od rána mě bolí hlava. Intenzita se stupňovala, nic nepomáhalo. K večeru už to bylo vážně k nesnesení. Navíc jsme v práci makali manuálně, takže mě k tomu začala bolet záda. A přijdu domů a začnu se hádat (moje hlava a můj hlas se předhání v intenzitě projevu). Prostě dneska půjdu spát brzo, abych tenhle den uzavřela aspoň trošku v míru, neboť se vše před chvilkou uklidnilo.
Tuto báseň bych ráda věnovala jako vánoční dárek Lizz, které tímto přeju jen to nejlepší a nechtěla bych, aby se jí následující verše týkali osobně.

Vánoční shon

18. prosince 2007 v 22:29 | Mardom |  Básničky
Blíží se vánoce, které nemám nejvíc v lásce hlavně kvůli konzumu. Pokud přehlížím plné hypermarkety a uštvané ženské z úklidu a pečení, tak je to celkem fajn. Proto mě napadla následující básnička. Chtěla bych jí věnovat jako menší vánoční dárek Livian.

Báječný víkend

17. prosince 2007 v 23:32 | Mardom |  Hudba
Tento víkend byl ve znamení návštěv a koncertu. Ta jedna návštěva byla nádherná. Sešli jsme se já, můj přítel, Blanch a Morgana Ehran u Blanch doma a udělali jsme si takový menší předvánoční večírek. Nebudu popisovat, co vše se tam dělo. Jisté je, že to bylo moc hezké *ještě teď se zasněně dívám a vzpomínám*, dobře jsme se bavili a skončili jsme někdy okolo šesté ráno *au au, já se poslední dobou snad nikdy nevyspím*. Tentokrát *kupodivu* vše vyšlo tak, jak bylo domluvené (ta půlhodinka zpoždění se nepočítá) a byl to ten nejúžasnější srazík, který jsem absolvovala *proč ten čas tak rychle utíká, nemáte někdo stopky?* Po pár hodinkách spánku jsme ovšem museli odjet - já i proto, že jsem měla koupený lístek na koncert Kamelotu - výročí 25 let skupiny v Lucerně.

Temné stíny

10. prosince 2007 v 21:46 | Mardom |  Básničky
A tohle je jedna depresivní báseň, ačkoliv realita nebyla tak hrozná, moje básnické střevo to pojalo dost tragicky. Tak to prosím neberte až tak moc vážně. Jen jsem se musela vypsat. Moje velmi optimistické já bylo vyjímečně v depresi a zrovna to na mě padlo. Už jsem sice v pohodě, ale i tohle patří k mé osobě (jedno z mých sedmí blíženkovských já).

Drabble pro Allishku

10. prosince 2007 v 21:34 | Mardom |  Drabble
Tak jsem dostala od Allishky tyto slova: Bludný kořen, inkoust, proutek a měla jsem z toho stvořit drabble. Protože se mi pět dní zdálo moc, rozhodla jsem se, že si nad tím v metru sednu a něco napíšu. A tohle z toho vzniklo.

Stovky přání

10. prosince 2007 v 15:41 | Mardom |  Básničky
Zase jsem jednou měla básnickou náladu a vzniklo hned několik mých výtvorů, které zde postupně přidám. Tentokrát nejsou ani moc ze skutečnosti, je tam víc mého uměleckého snění než skutečností a taky nejsou až tak rytmické, je to spíš momentální rozpoložení mé mysli. Ale stejně je zveřejním.

Co s tím?

9. prosince 2007 v 23:38 | Mardom |  Hudba
Ještě zde přidám jednu písničku, která se mi hrozně moc líbí a která tak trochu vystihuje i mou náladu a roční období. Není to úplně přesné, ale je to tím, že jsem to nepsala já :-) Tato píseň je od skupiny Kamelot - hudba a text Roman Horký. Většina z vás ví, že je to moje nej kapela a já se už hrozně moc těším, až tuto sobotu půjdu na jejich koncert do Lucerny. Slaví 25 let skupiny a budou hrát i bývalí členové, takže si to parádně užiju :-)

Dlouhý flám

9. prosince 2007 v 22:33 | Mardom |  Hudba
Tak jsem zase nemohla vyhnat z hlavy jednu písničku. Je to už dlouho, co jsem to album poslouchala, takže mi nejprve v hlavě znělo jen: To byl jen dlouhý flám a já asi půl hodiny zkoumala, odkud to vlastně znám a pak mi to došlo. Vzpomínala jsem si na další a další slova ... pak jsem v Praze myslela, že CD je v Ostravě a v Ostravě jsem zjistila, že je v Praze :-) a dneska jsem si tu písničku konečně pustila. A tady je její text.

Svátek

4. prosince 2007 v 22:49 | Mardom |  Jednorázovky slash i femslash
Tahle kratičká povídka je o jedné (ne)obyčejné návštěvě a jednom svátku. Světla svíček, hezká hudba, čtyři osoby, které si mají co říct a kterým je spolu moc dobře. Málo času, málo odvahy, málo slov. Hodně lásky, hodně souznění, hodně krásy. Vejděte do snů, které mají tu čarovnou moc, že vám splní vaše tajná přání. Nechte se hýčkat slovy a pocity.