Květen 2007

Odkazy na další autory

1. května 2007 v 13:32 | Mardom |  Odkazy na autory
Protože se mi začínají hromadit odkazy na stránky lidí, kam chodím nebo se kterými se bavím, napadlo mě udělat si článek, kde napíšu odkazy na lidi, co mám ráda a stránky, co mám ráda. Některé nechám v oblíbených odkazech, ale chci, ať jich je tam max. 15. Zbytek bude tady. Schválně píšu tento článek dnes, abych ho mohla rychle a jednoduše najít, když je takové hezké datum. To, že stránky zařadím sem, neznamená, že k Vám nechodím ani že jste horší než ti, co budou v oblíbených. Ale nějak to rozdělit musím, protože je Vás opravdu moc :-) Tento článek budu dle potřeby upravovat a přidávat nové lidi.

Reální kamarádi:

Blanch http://blanch.blog.cz/ - tu asi nemusím většině lidí představovat, kdo ji nezná, jako by ve světě české ff neexistoval. Je tu s námi dlouho, ale bohužel už tolik nepíše, het vůbec a slash málo. Díky problémům na stránkách se vrátila dočasně na blog. Shodou okolností je v současnosti zároveň i mou spolubydlící.

Falkira http://zadvermi.blog.cz - její slash je romantický, má ráda happy-endy, ale v současné době se spíš soustředila na školu, takže nové věci nepřidávala. Jejím fanouškům ovšem můžu sdělit, že má rozepsaný rozsáhlý román, který po dopsání bude přidávat (ovšem kdy to bude, netuší ani ona sama). Zákulisní info ke mně dorazilo i proto, že je to taktéž má spolubydlící.

Eillen http://eillen-mcfir.snow-fox.cz - kamarádka, se kterou se sice vidím málokdy, ale pokud to jde, snažíme se o čilou netovou komunikaci. Pomalu, ale jistě se vytrácí ze světa psaní a žije reálný život, ale na Aldormu ještě nezanevřela a stále je jejím ochráncem a patronem.

Jackie Decker http://jackiedecker.hys.cz/ - autorka, která má spoustu nápadů, ve svých příbězích spoustu akce, ale také intrik, lásky a nepochopení. Má spoustu projektů, na kterých se podílí - jedním z nich je i Aldorma a přitom má dvě děti a spoustu práce okolo nich.

Bilkis http://www.bilkis.blog.cz - autorka, která poslední dobou píše málo, ale má propracovaný slash a také přispívá do Aldormy.

Dámské vlčí trio http://canis-lupus-maeval.blog.cz/ - dříve útočiště Lejdynky, Real a Cloverdee, teď už delší dobu zeje prázdnotou. Krásné a romantické příběhy, hlavně pro milovníky Remuse.

Frox a Bellanika http://www.slythegryff.estranky.cz/ - autorsky poslední dobou přispívá výhradně Frox, ale možná se Bellanika na mateřské dovolené také chopí klávesnice a s něčím přispěje. Určeno pro drsnější a morbidní čtenáře, kteří si umí vychutnat příběhy, kde není o temnou stránku nouze. Ale některé jsou i s nádechem romantiky, takže vše je zastoupeno.

Iswida http://cahiers.blog.cz/ - píše zajímavé a netypické básně, nerýmované, přesto s krásnou myšlenkou. Hodněkrát měnila jméno i místo, ale zatím se nachází zde a ačkoliv nepíše často, stojí to za to.

Lebel a Rose http://lebel-rose.blog.cz - dvojice autorek, která miluje slash, mužské těhotenství a miminka v jakémkoliv množství. To vše je vidět i z jejich tvorby. Spíš romantické, fluff příběhy - prostě o cukr není nouze.

Sarah http://sarah.cathia.cz - moc se mi líbil její příběh HP a dračí jezdci, který byl crossover HP a Eragona (a díky kterému jsem Eragona také začala číst). Bohužel díky jejímu pobytu v zahraničí nic nepřibývá a je otázkou, kdy začne. Je také autorkou Aldormy a Balíčku karet.

Amalie http://amalie.blog.cz - asi dva roky nepřidala žádný nový článek, ale její díla se mi velice líbila svou realističností a popsanými emocemi.

Jaen http://detinoci.blog.cz/ - básničky, příběhy, trošku na pomezí reality a snů, vlčí dáma.

Mania http://mania-dardeville.wgz.cz/ - spousta slashe v různých podobách, třeba i slash s reálnými postavami. Stránka slouží spíš jako archiv.

Quiquilla http://quiquilla.blog.cz/ - potrhlá holka, která má ráda slash a taky ho píše.

Titany http://lemmesay.livejournal.com - má nádherné básničky, píše slash na červeného trpaslíka a některé její články jsou v angličtině.

Míša http://misska.blog.cz/ - mladá holka, která se teprve rozepisuje, ale až to přijde, tak to bude stát za to. Zatím jsou tu spíš drabble a drobné útvary.

Víceautorové:

Baliček karet http://face-card.cathia.cz - příběhy zajímavého balíčku karet - každý rod má svou královnu, která je jeho ozdobou, krále, který vládne, kluka, který plní úlohu jakéhosi poslíčka a rádce a také jokera, který zasedá v karetní radě, která ovlivňuje celý jejich svět.

Daily slash http://daily-slash.blog.cz/ - každý den informace o spoustě nového slashe.

Slashes http://slashes.blog.cz/ - dnes už jen archiv starších slashových děl.

Femmslash http://femme-slash.blog.cz/ - sbírka femmslashových děl různých autorů.

Srazové blogy:

Dychanky http://dychanky.blog.cz - srazy na severní Moravě.

HP srazy http://hp-srazy.blog.cz/ - srazy hlavně v okolí Brna a Zlína.

Ostatní:

Kate http://aboutkate.blog.cz - strašně akční holka, která píše o tom, co prožívá a že je to teda dost zajímavé. Stačí se dívat pořádně kolem sebe.

Jeřabina www.jerabina.wz.cz - moc nepřidává a když už, tak jen informativní články, na stránce jsou hlavně různé ff - třeba i na X-men a Harryho Pottera.

Margelinazv http://margelinazv.blog.cz/ - líbí se mi její román Harry James Potter a James Potter, který vypadá, že by mohl být letos dokončen. Na HP ff je to celkem netradiční pojetí.


Čarda www.anka.wz.cz - povídky z dob Pobertů, nyní spíš archiv, nachází se na netu také jako Ilwin, která je rozhodně víc aktivní.

Desdemone www.desdemone.blog.cz - nyní přestěhovaná, aktivní autorka, píše spíš články ze života než příběhy (ty najdete v archivu).

Leia http://fanarts.blog.cz/ - již neaktivní, blog slouží jako archiv nádherným obrázkům.

Severusoložka http://severusolozka.blog.cz/ - blog prošel nedávno čistkou, takže zde najdete het HG a DM nebo slash.

Livien http://www.nakridlechmuzy.blog.cz - strašně milá holka, která má příběhy, které vycházejí z reality. Bohužel nic nepřibývá.

Jarda http://nubara.blog.cz/ - krásné a poetické básničky. Bohužel již neaktivní.

Krutomluv http://krutomluv.blog.cz/ - Kruťák už na blogu nepracuje, proto jeho potřehy můžete najíst spíš zde: http://lisejuv.blog.cz/. Má nádherný černý humor.

Orion http://night-or-day.blog.cz/ - milá zamilovaná holka, která umí hezky zpívat a píše nádherné básničky.

Gigi a Dromedka http://gigiandromeda.blog.cz/ - dvojice autorek, které znám spíš jako autorky drabblat, ale píšou i romány z prostředí HP.

Tenhle článek chci úplně předělat a dát tady všechny, co mám v odkazech. A rozdělit je do skupin a přidat nějaký svůj komentář na autora.

Edit 4. 8. 2011 - konečně jsem se dokopala k předělání. To mi to teda trvalo :).
Edit 1. 8. 2013 - smazání zrušených odkazů.

Dobří kamarádi

1. května 2007 v 12:50 | Mardom |  Z historie
Tato báseň vznikla na počest všem, kteří mi radili a pomáhali v dobách, kdy jsem byla nešťastně zamilovaná, kteří mi byli a jsou dodnes oporou. Jsem za ně moc ráda, a i když nás dělí spousty kilometrů, tak vím, že se na ně můžu i dnes spolehnout.
Báseň je z 21-22.1.1999.

Zklamání

1. května 2007 v 12:43 | Mardom |  Z historie
Jsem moc ráda, že se Vám moje výtvory líbí, a proto jsem se rozhodla dnes přidat rovnou dvě. Tato báseň vznikla někdy na jaře roku 1998 a inspirací mi byl jeden kluk, do kterého jsem byla platonicky zamilovaná. Jmenoval se Radek a bydlel asi 4 km od nás a jezdil stejným autobusem jako já ráno do školy, i když byl asi o 3 roky starší.
Tuto báseň bych ráda věnovala Lizz, kterou pokládám za moc fajn holku. Tato báseň mi trochu připomíná situaci, ve které se nachází, i když to není přesně stejné. Každopádně při jejím čtení jsem si na ni vzpomněla.