Songfic - Vyřešil jsem to!

5. ledna 2007 v 17:52 | Mardom |  Songfic
Zdravím všechny stálé i náhodné návštěvníky těchto stránek v novém roce a chci se omluvit za to, že jsem už dlouho nic nepřidala, ani dvě drabble, které mám zadané. Je to tím, že v práci toho bylo v prosinci a i teď v lednu moc (a ještě chvíli bude) a taky tím, že jsme se přestěhovali a jsem od půlky prosince bez internetu (fakt je to hrůza). Naštěstí nám ve středu zavedou pevnou linku a do týdne by pak měl fungovat internet. Ono přeci jenom přidávat z práce není zrovna šťastné řešení, ale teď večer udělám vyjímku a přidám songfic, který je napsaný už dlouho, a který je už konečně upravený podle mých představ
Jinak Vám všem přeji krásný a úspěšný rok 2007, hodně lásky, štěstí a pohody a múzy při psaní a snad už zase brzo budu s Vámi komunikovat víc a víc.
Píseň: One more song od Kelly Family

Songfic: Vyřešil jsem to!
Holding back all my trouble
That accomulated over time
And now I can´t seem to define
Mladý muž stál u hrobu, na kterém byla napsána jména dvou lidí, kteří zemřeli ve stejný den - jména jeho rodičů. Dnes tu byl úplně poprvé. A i když své rodiče skoro nepoznal, neustále mu chyběli.
Právě dnes dosáhl kouzelnické zletilosti. Už celý rok uplynul od smrti Brumbála a on ho celý zasvětil hledáním viteálů. A Voldemort byl stále ještě naživu.
V duchu musel poděkovat svým dvěma přátelům. Hermioně a Ronovi, že stáli vždycky při něm. Hlavně Ron za ten rok získal odvahu a spoustu zkušeností a jednou mu dokonce zachránil život.
You and I were like brother
We stuck together in hard times
But now it all seems to decline
Byly to zlé časy a pořád ještě trvaly. Už zemřely spousty smrtijedů, členů Fénixova řádu i obyčejných lidí - mudlů a kouzelníků.
Vypadalo to, že nemají naději. Voldemort získal na svou stranu spousty výhod. A oni měli jen svou víru, že svět může být lepší.
I´ve written
One more song
Before everything goes wrong
One more song
For keeping us going on
Come on now
Bojovali jako lvi a snažili se získat podporu ostatních pro svůj boj. Čekali posily z jiných států. Lord Voldemort se rozhodl dobýt celý svět a nastolit vládu moci a zla. Tisíce kouzelníků se rozhodlo zabránit tomuto násilí, ale žádnému se nedařilo zabít Lorda Voldemorta.
Život jakoby skončil. Všude kolem byla jen bolest a smrt. Školy byly zavřené a po setmění nikdo nevycházel z domu.
All the noise and all the trouble
Might have made us lose your mind
When all we need is just a little time
Harry veděl, že podle věštby je jediný, kdo může zabít Lorda voldemorta. Posledních pár dní mu znělo v uších: "Ani jeden z nich nebude žít, dokud druhý zůstává naživu."
Všechny části Voldemortovy duše až na tu poslední už byly zničeny spolu s viteály. Ale nejhorší část ho ještě čekala. Teď byl klid před bouří. Čeká ho totiž Poslední souboj.
Neměl strach, nebál se o sebe. Už nemá co ztratit. Ale přál si, aby dobro zvítězilo a nastal mír.
Ride on ride on ride on ride on
Ride on into the sun
Jeho vzpomínky mu ukázaly šťastné chvíle, co zažíval v Bradavicích: famfrpál, Prasinky, Siriuse, Brumbála, Rona, Hermionu, Ginny i ostatní. Škoda, že těch šťastných chvil zažil tak málo. Že nezažil milující rodiče, že s ním musel neustále bojovat.
Jeho dětství byl neustálý boj o život, ale stál při něm Brumbál, který mu byl vždy ochoten pomoct. Měl kolem sebe spoustu lásky a přátelství.
Usmíval se a vzpomínky mu běžely před očima jako film. Pokud zvítězí a přežije, tak své zkušenosti bude předávat ostatním, jako to dělal Brumbál. Škoda, že mu víc nedůvěřoval, že se ho na spousty věcí nezeptal. Byl fajn.
When you´re young life is easy
But then the table turns around
And then you seem to realize.
A potom Voldemort znovu povstal a postupně zabíjel všechny, co měl rád.
Siriuse, Brumbála, Lupina, Lenku, Weasleyovi, spoustu jeho spolužáků, a také Ginny - jeho lásku.
Zůstal sám.
Znovu viděl jejich mrtvá těla a cítil tu bolest z jejich ztráty. Budil se v noci ze spaní hrůzou, koho Smrtijedi zabijí tentokrát. měl strach o Rona a Hermionu, protože stáli při něm v dobách nejtěžších bojů a byli mu oporou. Rádci a pomocníci při hledání viteálů.
Opravdoví přátelé.
Before everything goes wrong
We got a little time
And now I can seem to define
Musí se dobře připravit na poslední viteál - Lorda Voldemorta osobně, aby nezničil naděje, co do něj vkládají ostatní.
Chce to jen najít řešení. Něco, co Voldemort určitě neovládá.
Jak to říkal Brumbál: "Tvá matka se obětovala, abys ty mohl žít. Jen díky té lásce tě Voldemort nezabil a kouzlo se obrátilo proti němu. Voldemort opovrhuje láskou a nemá přátele.
Už zná řešení.
A když se jejich hůlky znovu spojí, láska, kterou cítil k lidem, které Voldemort zabil, mu pomůže ho porazit. Voldemort bude sám proti němu a podpoře milovaných lidí.
Ta láska Voldemorta zabije. Už si je jistý.
Díky Mami, díky Tati.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 6. ledna 2007 v 10:05 | Reagovat

U kohokoli jiného bych se bála, že z toho bude patos nebo něco zoufale ubrečeného, ale *thumbs up*, tohle bylo skvělé;)))

Sice mě trošku mrzí, že jsi nechala zabít tolik lidí z Řádu, ale  když byl ten konec tak optimistický, tak ti to odpustím;))

2 lady.cats lady.cats | Web | 21. července 2007 v 14:58 | Reagovat

Opravdu se mi to moc líbilo. Toto byl můj první přečetený songfic a musím říct, že se ti moc povedl. Sice, jak už říkala Lizz troch morbidní, ale docela realistické. Jak znme J.K.R., tak je toho schopná :)

3 mardom mardom | 21. ledna 2008 v 23:09 | Reagovat

Mě se songfic líbí, hlavně když znám písničky. A smrt k HP i k životu patří.

4 tejin tejin | 22. prosince 2008 v 21:56 | Reagovat

Bože to je smutný, ale hrozně hezký...

5 mardom mardom | 23. prosince 2008 v 0:12 | Reagovat

tejin: moc děkuji, tuhle písničku mám hrozně ráda, tak se to psalo lehce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama