Kdybych byla ... první část

27. ledna 2007 v 11:40 | Mardom |  Ostatní
Řetězovka od Happy a Anniky, kterou jsem se rozhodla dobrovolně udělat, protože se mi líbilo, že byste se o mě něco dozvěděli. A protože chci i psát důvody výběru, bude to rozdělené na části.
Kdybych byla ovoce byla bych ... banán.
Kdybych byla barva byla bych ... blankytně modrá.
Kdybych byla zvíře byla bych ... tygr.
Kdybych byla domácí spotřebič byla bych ... postel.
Kdybych byla kniha byla bych ... Sophiina volba.
Kdybych byla oblečení byla bych ... triko.
Kdybych byla šperk byla bych ... prstýnek.
Kdybych byla věc byla bych ... kniha.
Kdybych byla auto byla bych ... Renault Megane r.v.2006.

A chcete znát mé důvody? Tady jsou.
Banány jsem měla vždycky nejraději. Jak říkávala moje mamka. Lezeš po stromech, žereš banány, tak jsi opice. A já opice opravdu jsem, aspoň v čínském horoskopu.
Z barev mám nejraději krásně modrou. Není to ani ta světlá, ani ta tmavá, ale jasně modrá, která bývá občas vidět na obloze, když je krásný den. Ale nepohrdnu ani oranžovou.
Celý život jsem fascinována velkýma kočkovitýma šelmama - tygry, levharty, pantery atd. snad kromě lvů. Líbí se mi jejich majestátnost, dravost, zbarvení.
Postel, ačkoliv to není přímo spotřebič (snad mi to odpustíte), je místo, kam každý rád chodí odpočívat. Pohodlná, přítulná, osobitá. Trávím zde ráda spoustu času lenošením i spaním. Dodává zpátky ztracenou energii.
Je to už pár let, co jsem si přečetla knihu od Williama Styrona - Sophiina volba. Snad devět, deset let, možná i víc. Je náročná na čtení, má kolem 800 stran a prolínají se tři časové děje. Až na první kapitolu je strhující, mrazivá, depresivní, plná nadějí i tragická. Děj se odehrává před a během 2. světové války, hlavní hrdinky si musí volit ve věcem, které bych nikomu nepřála zažít. A to jestli dostane šanci přežít starší syn nebo mladší dcera. A pokud si nevybere, zemřou oba. Těch voleb je víc a všechny jsou nuceny okolnostmi. Rozhodně doporučuji přečíst.
Z oblečení mám nejraději trika, proto tahle volba. Navíc mám ráda léto a k létu triko prostě patří.
Šperky moc nenosím, ale když už, tak 2 prstýnky - jeden je zásnubní a druhý za státnice. Připomínají mi hezké chvíle. Uvažovala jsem i o řetízku, který jsem nosila dříve - prozměnu za maturitu.
Jsem knihomol. Vím to o sobě. Jednou jsem si spočítala, že musím mít přečteno kolem 14000 knih. Jednu knížku čtu 2-3 hodiny, pokud má okolo 300-350 stran. Hrozně mě to baví. Navíc knihy jsou plné znalostí nebo zábavy a přinášejí lidem radost.
U auta jsem váhala asi nejvíc. Líbí se mi hodně aut. U tohoto auta rozhodlo, že je originální, osobité, útulné, ale zároveň běžné, nenáročné a nenápadné. A taková bych chtěla být i já ve svém životě.
Další volbou bylo Volvo - pohodlné, bezpečné, luxusní. Pokud si ho jednou koupím, splní se mi tím sen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama