Můj pokus v HP povídkách - Brumbálova dobrodružství

31. srpna 2006 v 18:44 | mardom |  Brumbálova dobrodružství
Ve světě HP mě nejvíc zaujala postava Brumbála - je taková tajemná, chytrá a milá. Proto jsem se rozhodla o něm napsat kapitolovku. Zatím tu pro Vás mám jen úvod.
Za Beta-read děkuji Colleen.
1. ÚVOD
Bradavický ředitel Albus Brumbál seděl ve své pracovně a s úsměvem si pročítal seznam žáků, kteří v září poprvé nastoupí do Bradavic. Dělával to tak každý rok, i když tento byl v něčem jiný. Měl poprvé nastoupit do školy Harry Potter. V jedenácti slavnější než většina kouzelníků, které znal. Jako jediný dokázal porazit obávaného Lorda Voldemorta ač sám byl ještě batole.

Povzdechl si a rozhlédl se po místnosti, kde spatřil svého věrného společníka Fawkese. Prožil zde už tolik let. Nejdříve jako žák, pak jako učitel a teď už hodně let jako ředitel. Chudák Harry. Zanedlouho zjistí, že svět, jak ho doteď znal, není takový, jaký myslel. Že jeho rodiče byli slavní a on sám je legendou. Chlapec, který přežil. Brzo mu bude jedenáct let. A on ho dlouhých deset let mohl pouze zpovzdálí pozorovat. Kdyby tehdy přemluvil Jamese, aby se stal strážcem tajemství on, mohli i s Lily žít a on by měl v Harrym tolik postrádaného vnoučka. Ale osud tomu chtěl jinak. Jedinou Harryho ochranou po smrti jeho rodičů bylo bydlet u svého strýce a tety v Zobí ulici. Dům tehdy zabezpečil mnoha kouzly, aby ti, kteří by chtěli Harrymu ublížit, neměli šanci.
Jenže v jedenácti letech měl Harry právo studovat v Bradavicích. I když to znamená, že Lord Voldemort, až už je schovaný kdekoliv, se pokusí Harryho zabít. Lepší bude připravit Harryho na tento boj, než ho nechat vyrůstat s mudly. Věštba pronesená před jeho narozením pravila, že jeden umře rukou druhého, a Harry musí být připraven. On mu v tom pomůže, co to jen půjde, ale o té věštbě se ještě nesmí dozvědět. Je příliš mladý na takové zlé zprávy o smrti.
Teď ovšem bude muset zajistit přesun Harryho do Bradavic. Jak znal Dursleyovi, nebude to lehké. Harryho strýc Vernon nebyl kouzelníkům nikdy nakloněn. Pro Harryho pošle Hagrida. Ten to zvládne.
Dva dny před Harryho narozeninami si nechal Brumbál zavolat Hagrida.
"Dobrý den, Hagride. Rád bych tě poprosil o laskavost."
"Vo co de, pane? Rád pro vás něco udělám, stejně se tu teď bez studentů nudím."
"Potřebuji, abys zašel za Harrym a koupil s ním vše, co potřebuje do školy," řekl Brumbál a otočil se k Fawkesovi. "Ale bude to mít háček, Dursleyovi ho nebudou chtít pustit."
"To nějak zmáknu, můžete se na mě spolehnout, pane řediteli. Asi u sebe nebude mít kouzelnické peníze, že jo?"
"Budete muset navštívit Gringottovu banku," řekl Brumbál a ztišil hlas. "Potřeboval bych tam vyzvednout ještě jeden balíček - přísně tajný. Vypadá to, že nás čekají těžké časy. Budeme potřebovat i Chloupka, ale víc ti řeknu, až se vrátíš. Tady máš potřebné věci pro skřety z banky. Vím, že si s tím poradíš. Ale buď opatrný."
Jen co Hagrid odešel, vzal si pergamen a napsal krátký dopis svému příteli Flamelovi.
Milý Nicolasi.
Rád bych se u Tebe zítra na chvíli zastavil.
Ty víš, čeho se to týká. Pozdravuj ženu.
Albus Brumbál
Tak, jedna věc už je vyřízená. Ale hlavně zařídit dobře i to ostatní. Už dlouhých deset let nebylo o Lordu Voldemortovi slyšet. Ale s příchodem Harryho Pottera zpět do kouzelnického světa se to všechno změní. Není ovšem třeba lekat kouzelnický společnost.
Lord Voldemort bude chtít získat nesmrtelnost a tu může získat pomocí Kamene mudrců. Existuje jen jeden exemplář na celém světe. A ten teď musí mít stále na očích.
Návštěva u Nicolase Flamela byla důležitá. Proto se taky nezdržovali zdvořilostními frázemi a šli rovnou k věci.
"Ahoj Albusi, nechal jsi vyzvednout ten kámen, jak jsme se domluvili?"
"Zdravím příteli. Včera jsem tímto úkolem pověřil Hagrida. Já bych byl moc nápadný. Mám pocit, že mě někdo tajně sleduje. Proto sám nejdu k Dursleyovým vysvětlit Harrymu, co bude potřebovat do školy a kde to sežene."
"Domníváš se, že by se mu mohlo něco stát?" zeptal se Nicolas.
"Nevím to jistě, spíš myslím, že ne. Ale není třeba přitahovat pozornost k místům, kde Harry pobývá."
"Už jsi zjistil něco víc o Voldemortovi? Proč byl poražen pouhým dítětem?"
"Myslím, že za to může jediná věc, kterou Tom opovrhoval. A to je láska. Spíš mě trápí to, co je s ním teď. Žije? Nejspíš ano. Ale jestli ano, v jaké podobě? Co udělal, aby neumřel? Ještě musíme vyřešit hodně otázek, Nicolasi."
"Můžu se poptat pár lidí, co se s ním setkali, jestli si na něco nevzpomenou. I když už je to dlouho, Albusi."
"Já zase hned, jak Hagrid Kámen přinese, požádám pár profesorů, aby mi ho pomohli zabezpečit. To by snad mohlo zadržet jeho služebníky. A pokud by snad někdo prošel přes všechny nástrahy, na konci ho bude čekat obrovská zkouška. Zrcadlo z Erisedu," pronesl Brumbál s respektem.
"To je opravdu dobrá zkouška. Hodně kouzelníků si s ním nevědělo rady. Kdo všechno ti bude pomáhat kámen ochránit?"
"Bude to profesorka McGonagallová a Prýtová, Hagrid a profesoři Kratiknot, Quirrell a Snape."
"Ale to je dost lidí. Nebojíš se, že někdo prozradí Voldemortovi, jak je Kámen chráněný?"
"I na to už jsem myslel, Nicolasi," řekl Brumbál a rukou si pročísl vousy. "Každý z nich bude znát jen své kouzlo. A i kdyby se někdo náhodou dozvěděl, jak přes to všechno přejít, tak nebudou znát tajemství zrcadla z Erisedu. Nemyslím si ovšem, že by někdo z nich chtěl sloužit Voldemortovi. Většinu z nich znám velmi dobře. Učí v Bradavicích už hodně let, snad kromě Quirrella."
"Dobrá Albusi, věřím, že máš všechno pod kontrolou. Oba víme, že Kámen mudrců není to, co by člověka udělalo nejšťastnějším na světě. Jistě, přináší peníze i věčný život, ale ztrácíš při něm přátele a života už si tolik nevážíš. Ale Voldemort tohle netuší nebo tomu nevěří. Chtěl by získat nesmrtelnost a vládnout všem navždy. My mu v tom musíme zabránit."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leia Leia | Web | 3. prosince 2006 v 13:46 | Reagovat

Zajímavý.. =)

2 Mixie Mixie | Web | 17. února 2008 v 18:50 | Reagovat

Rozhodně zajímavé... Budeš v tom pokračovat? :) Asi ne podle datumu... Popravdě já bych to asi nepsala, jelikož všechny tyhle věci vlastně známe, i když ne z Brumbálova pohledu...

3 mardom mardom | 24. února 2008 v 16:54 | Reagovat

Možná časem, teď chci rozepsat ostatní rozepsané věci - Irsko, Kouzelný stroj a vílu ... a pak se možná do toho pustím.

4 Snowy Snowy | Web | 27. července 2008 v 11:28 | Reagovat

Já mám povídky, ve kterých se na známé věci autor dívá pohledem někoho jiného než Harryho, ráda.

Ale asi se pokračování jen tak nedočkám. Ten začátek se mi ale líbí.

5 mardom mardom | Web | 30. ledna 2009 v 22:32 | Reagovat

Obávám se, že z toho asi udělám jednorázovku (možná jen trošku delší). Dávno už mám jiné psaní a ...nebylo by to ono.

6 zemaška zemaška | 9. srpna 2009 v 16:39 | Reagovat

Já být tebou,tak bych určitě pokračovala.
Mě se to moc líbí a ráda bych si přečetla,jak to bude dál. :-)

7 Romulus Romulus | E-mail | Web | 29. června 2012 v 12:01 | Reagovat

Uprostřed ničeho...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama